Festival Arcolor přináší do ulic módu mladých návrhářů | kulturissimo.cz - Vaše lepší stránka. Ta kulturní


Kulturní portál s přehledem - hudba, výstavy, divadlo, film
Vaše lepší stránka. Ta kulturní.

zpět na titulní stránku...

zpět na rubriku...

Ostatní

Festival Arcolor přináší do ulic módu mladých návrhářů

redakce | 30.8.2013

Arcolor, festival mladé módy, přináší do centra Prahy několik módou nabitých dnů, v rámci nichž se setkají mladí a kreativní lidé nejrůznějších oborů. Přináší možnost prezentace nejen pro začínající módní návrháře, ale i pro kapely či performery. Kromě ukázky těch nejlepších škol i absolventů v rámci festivalu probíhá soutěž o titul ArFashionDesigner.  Festival každoročně vrcholí průvodem modelek přímo v centru Prahy, které předvádí novou kolekci úřadujícího ArFashion Designera.

 

Marta Iwanina, Roboty reczne
Marta Iwanina, Roboty reczne

 

Program festivalu je i letos bohatý. Hned ve čtvrtek 5. září proběhne neobvyklá módní přehlídka „akustických“ oděvů Disonance Pavly Gerschonové doprovázená hudebním doprovodem DJ Adamose a live performance VJ’s ΦΔΠ (Phi delta Pi). Na tu naváže přehlídka spodního prádla, atmosféru doplní tanečnice na šálách ze skupiny Arte Levite. V pátek se v prostoru NoD odehraje prezentace kreativních, osobitých pánských triček od korejských módních návrhářů, které nenosí jen chlapi. Jednotlivé kousky budou prodejné. Další představovanou značkou bude Candy for Richmen, výsledek spolupráce francouzských módních návrhářů s neotřelou grafikou. Všechny prezentované kusy můžete na místě zakoupit.

 

Sobota bude tradičně patřit přehlídkám v ulicích Prahy. Letos svou kolekci představí Sandra Švehlíková, vítězka ArFashion Designer 2012. Autorka svou kolekci Satori vystihuje slovy: „Intuitivní prožitek, který není dosažený pomocí přemýšlení. Proces náhlého uvědomění nebo poznání, na tomto principu vzniká nová kolekce Satori. Propisují se do ní motivy křesťanské ikonografie. Ve spojitosti s uplatněním na různých částech běžně nositelných oděvů nese nový význam. Kolekce je plná symbolů a spojitostí.“ Od osmi večer se pak v NoD představí osm mladých módních návrhářů, kteří přihlásili své kolekce a uspěli u odborné poroty. Na závěr bude vyhlášen nejlepší módní designer tohoto roku a bude mu udělen titulu ArFashion Designer 2013 v rámci festivalu Arcolor 2013.

 

Petra Pitelková, Evoluce
Petra Pitelková, Evoluce


Termín konání: 5.9. - 7.9.
zpět na titulní stránku... zpět na rubriku...