Pro milovníky knih se chystá druhý ročník festivalu Belles Lettres | kulturissimo.cz - Vaše lepší stránka. Ta kulturní


Kulturní portál s přehledem - hudba, výstavy, divadlo, film
Vaše lepší stránka. Ta kulturní.

zpět na titulní stránku...

zpět na rubriku...

Knihy

Pro milovníky knih se chystá druhý ročník festivalu Belles Lettres

redakce | 21.9.2015

O víkendu 2. a 3. října se v Praze uskuteční druhý ročník festivalu Belles Lettres. Festival začne v Era Světě a druhý den se přesune do budovy Mosaic House. Belles Lettres se snaží osvěžit a osvětlit současnou situaci na českém trhu literatury. Návštěvníci se mohou těšit na přednášky o propagaci nově vydaných knih, tvorbě audioknih či o tom, jaké čtenáře si dnes získávají e-knihy. Ať už nadšený čtenář, začínající pisálek či ostřílený spisovatel, ve dvoudenním programu si jistě každý najdete to své.

 

 

belles-lettres-15Zdroj: www.facebook.com/belleslettresfestival

 

Ti, co festival navštíví, tím podpoří Fond vzdělání Nadace Olgy Havlové, jenž poskytuje podporu dětem z dětských domovů. Ty často nemají dostatek motivace ani informací, proč studovat na vysoké škole. Letos stejně jako loni dostanou tyto děti výtěžek ze vstupného i z prodeje knih, které si návštěvníci budou moci zakoupit v průběhu festivalu. Svou vstupenku už si můžete zařídit nyní (více informací >>> zde).

 

Festival Belles Lettres je setkáním všech lidí, kteří sdílí jednu věc: lásku k literatuře. Během dvou dní přednášek, workshopů i autorských čtení, se budou hledat odpovědi na základní otázky spojené s úspěšným knižním titulem. Mezi řečníky se objeví zkušení nakladatelé, úspěšní spisovatelé i nebojácní marketéři. Na stránkách www.belles-lettres.cz postupně roste letošní program a další novinky můžete sledovat také na facebooku.

„Vždycky jsem byla zarytá čtenářka. Tím, že se pohybuji ve světě obsahového marketingu, sleduji, jaké nové technologie a možnosti zcela mění tradiční formu literatury. V naší zemi je spousta talentovaných spisovatelů, kteří si však ne vždycky s těmito změnami vědí rady,“ říká organizátorka festivalu Belles Lettes Kateřina Borovanská. „Proto jsem v roce 2014 uspořádala festival Belles Lettres, abychom si my – všichni milovníci literatury – mohli navzájem říci, kam se literatura v moderní době posouvá, a jak toho využít. Jelikož jde o čistě srdcovou a neziskovou záležitost, rozhodla jsem se pomocí festivalu pomáhat dětem z dětských domovů, jejichž cesta k literární vzdělanosti je dnes značně klikatá. Těmto dětem se dnes daří celkem dobře – dostávají oblečení i mnohé technologické hračky. Co jim však chybí, jsou ideály a vzory vzdělaných postav, díky kterým by v nich rostla touha po dalším vzdělávání. Pomocí Nadace Olgy Havlové těmto dětem můžeme pomoci získat vysokoškolské vzdělání,dodává.

 


Termín konání: 2.10. - 3.10.
Kde: Era svět
Adresa: Jungmannovo náměstí 767 , Praha 1
Další info: https://prostor.erasvet.cz/
zpět na titulní stránku... zpět na rubriku...