Premiéra projektu se sociálním přesahem v Divadle Kampa: Budu všude kolem tebe | kulturissimo.cz - Vaše lepší stránka. Ta kulturní


Kulturní portál s přehledem - hudba, výstavy, divadlo, film
Vaše lepší stránka. Ta kulturní.

zpět na titulní stránku...

zpět na rubriku...

Divadlo

Premiéra projektu se sociálním přesahem v Divadle Kampa: Budu všude kolem tebe

redakce | 11.3.2016

V sobotu 12. března uvede Divadlo Kampa premiéru inscenace Ivety Duškové s názvem Budu všude kolem tebe. Za organizací projektu se sociálním přesahem stojí kromě Divadla Kampa spolek Dlouhá cesta, který pomáhá pozůstalým rodičům překonat nejtěžší okamžiky po ztrátě dítěte.

 

 

budu-vsude-kolem-tebe¨
Zdroj: www.divadlokampa.cz

 

 

Na počátku byl jeden trochu bláznivý nápad maminek ze spolku Dlouhá cesta, které měly touhu si zahrát divadlo. O čem? O svých příbězích, o bolesti, smutku, o znovu nabyté naději a o složité cestě, kterou musely ujít. Co všechno se změní, když žena ztratí dítě? Kde hledá pomoc? O čem sní? Existují Andělé? A tak pomalu vznikal scénář ze čtyř skutečných příběhů žen, které se na  jevišti setkají díky svým dětem. Jim je věnováno toto představení, stejně jako všem rodičům, kteří nacházejí přes prožitou  bolest znovu radost, lásku a naději.

„Chtěly bychom dát naději, že je možné tuto těžkou situaci překonat a znovu nalézt radost ze života. Ale samozřejmě to vyžaduje neuvěřitelnou vnitřní sílu a pochopení. Najednou vidíte, jak   se   velkým   utrpením   člověku   „rozšiřuje“   srdce,   že   vnímá   život   úplně   jinak,   vědomě, hluboce, odvážně, naprosto nesobecky a ne-sebestředně. A koho oslovíme? Všechny, kteří mají odvahu nahlédnout na toto silné a tabuizované téma,“ říká o projektu režisérka Iveta Dušková.

 

„Mám radost sama ze sebe, že jsem se do toho pustila. Pro mě osobně je to velká výzva a příležitost. Další stupínek na mé cestě k sebejistotě. A také jsem vděčná, že jsem zde  potkala úžasné ženy.  A  navíc... mám při hraní mimořádný pocit napojení na mého syna – myslím, že on v tom hledišti sedí a usmívá se, zcela určitě,“ popisuje své pocity z projektu jedna z hereček Bohdana Kovalová.

 


Termín konání: 12.3.
Kde: Divadlo Kampa
Adresa: Nosticova 2a, Praha 1
Další info: http://www.divadlokampa.cz/
zpět na titulní stránku... zpět na rubriku...