Bije vaše srdce v bigbandovém rytmu? Soutěžte o lístky na Český večer v Krumlově! | kulturissimo.cz - Vaše lepší stránka. Ta kulturní


Kulturní portál s přehledem - hudba, výstavy, divadlo, film
Vaše lepší stránka. Ta kulturní.

zpět na titulní stránku...

zpět na rubriku...

Hudba

Bije vaše srdce v bigbandovém rytmu? Soutěžte o lístky na Český večer v Krumlově!

SOUTĚŽ | redakce | 10.6.2014

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov  již tradičně kromě skvělého programu klasické hudby nabízí i další žánry. Letošní rok byl vyhlášen Rokem české hudby a v Krumlově se slavná jména českých skladatelů i interpretů objeví hned při několika příležitostech. Jednou z nich bude tzv. Český večer v sobotu 2. srpna, na který v naší soutěži můžete vyhrát volné vstupenky. Obě scény v Pivovarské zahradě budou patřit programu, během něhož se na koncertních pódiích vystřídají například Big Band Gustava Broma či Vojtěch Dyk & B-Side Band. Malá scéna pak bude patřit folklóru.

Rozhlasový Big Band Gustava Broma šíří slávu a čest jména svého zakladatele pod vedením slovenského dirigenta Vlada Valoviče. V průběhu desítky let čítající historie souboru prošlo jeho řadami velké množství muzikantů, pro roky 2013 a 2014 je orchestr je rezidenčním souborem Českého rozhlasu.

 

B-Side Band
B-Side Band

 

B-Side Band založil v roce 2006 trumpetista a bandleader Josef Buchta. Repertoár kapely je podřízen snaze vytvořit moderní a barevný bigbandový zvuk, vtáhnout posluchače do děje energií a efektními aranžmá. V současné době je B-Side Band jedním z nejvyhledávanějších hudebních těles svého žánru a začíná rozšiřovat pole své působnosti na zahraniční pódia. V posledních třech letech s touto hudební formací vystupuje jako zpěvák herec a hudebník Vojtěch Dyk, známý především jako frontman kapely Nightwork a její tříčlenné podskupiny Tros Discotequos. Nenechte si ujít příležitost a vyhrajte lístky na bigbandem laděný Český večer.

 

Soutěžíme o dvě volné vstupenky na Český večer na českokrumlovském Mezinárodním hudebním festivalu, jež proběhne dne 2. srpna 2014. Stačí odpovědět na naši soutěžní otázku:

 

Ve kterém roce založil Gustav Brom svůj Big Band?

 

Jednoho výherce dvou volných vstupů  vylosujeme z došlých zpráv se správnými odpověďmi. Vstupenky budou výherci zaslány poštou.

 

Odpovědi spolu se svojí poštovní adresou zasílejte do neděle 29. června 2014  e-mailem na adresu info(zavinac)kulturissimo.cz a do předmětu zprávy uveďte „SOUTĚŽ – Český večer“.

 

VÝHERCEM SOUTĚŽE JE PETR ŠTĚPÁNEK Z BŘECLAVI!
GRATULUJEME!
 

 

Přejeme hodně štěstí!

 

Svou účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s uchováním Vaší e-mailové adresy v databázi portálu kulturissimo.cz pro účely rozesílání kulturních tipů a informací o dalších soutěžích o vstupenky i jiné ceny. Po obdržení prvního takového informačního e-mailu se z databáze budete mít možnost kdykoliv odhlásit.


Termín konání: 2.8.
zpět na titulní stránku... zpět na rubriku...