Ceviche aneb taneční improvizace pro čtyři ženy s příchutí citronu | kulturissimo.cz - Vaše lepší stránka. Ta kulturní


Kulturní portál s přehledem - hudba, výstavy, divadlo, film
Vaše lepší stránka. Ta kulturní.

zpět na titulní stránku...

zpět na rubriku...

Divadlo

Ceviche aneb taneční improvizace pro čtyři ženy s příchutí citronu

redakce | 13.11.2015

Přední český taneční soubor VerTeDance připravuje svou druhou letošní premiéru. Projekt se španělským názvem Ceviche odkazuje k latinskoamerickému pokrmu z ryb, kde se ingredience, chutě a vůně kombinují podle fantazie šéfkuchaře. Tím se tentokrát stane taneční světoběžník venezuelského původu David Zambrano. Premiéra projektu proběhne v sobotu 21. listopadu ve Studiu ALTA.

 

 

ceviche-1
Foto: Vojtěch Brtnický. Zdroj: www.vertedance.org

 

 

Ceviche je první spoluprací VerTeDance s improvizátorem Davidem Zambranem, se kterým se ale soubor v minulosti opakovaně setkal v rámci nejrůznějších workshopů. Projekt pro čtyři tanečnice (Tereza Ondrová, Martina Hajdyla Lacová, Bára Látalová, Lucia Kašiarová) doprovodí naživo ve vždy improvizovaném setu kladenská kapela Zrní, která s VerTeDance v minulosti vytvořila úspěšný projekt Kolik váží vaše touha? (o představení si můžete přečíst i ve velkém rozhovoru s kapelou >>>zde, o jejich aktuálním turné čtěte >>>zde).

 

David Zambrano, fenomenální tanečník, inspirativní pedagog a neúnavný tvůrce, který svými technikami „Flying Low“ a „Passing Through“ ovlivnil několik generací především evropských tanečníků, nebude v Praze úplným nováčkem. Jako pedagog se zde objevil již několikrát, nejprve v souvislosti s festivalem Konfrontace (kolem roku 2000) a později ve Studiu ALTA, kde se v roce 2013 představil též jako vitální improvizátor v jedinečném večeru s Ivou Bittovou a K. J. Holmes.

 

 

ceviche-2
Foto: Vojtěch Brtnický. Zdroj: www.vertedance.org

 

 

„Ceviche je způsob, jak vytvořit vynikající improvizaci pro čtyři ženy s příchutí citronu,“ popisuje tajuplně záměr projektu David Zambrano, známý svou ironií, humorem a nadhledem, který uplatňuje jako pedagog i tvůrce.

 

Cílem projektu je vrátit se k samé podstatě tance jako rituálu a společného prožívání, sdílení zážitků a zkušeností – s absolutní upřímností, kterou si člověk obvykle dovolí jen v kruhu nejbližších.  Ceviche je o přítomném okamžiku, tady a teď, o nakažlivé radosti z pohybu, hudby i života.


Termín konání: 21.11.
Kde: Studio ALTA
Adresa: U Výstaviště 21, Praha 7
Další info: http://www.altart.cz
zpět na titulní stránku... zpět na rubriku...