Další pop-up restaurace s filmovým tématem: Bio Oko s Divokými historkami a argentinskou kuchyní! | kulturissimo.cz - Vaše lepší stránka. Ta kulturní


Kulturní portál s přehledem - hudba, výstavy, divadlo, film
Vaše lepší stránka. Ta kulturní.

zpět na titulní stránku...

zpět na rubriku...

Film

Další pop-up restaurace s filmovým tématem: Bio Oko s Divokými historkami a argentinskou kuchyní!

redakce | 5.11.2014

Ve středu 12. listopadu od 19 hodin bude letenské Bio Oko hostit třetí večer jednorázové pop-up restaurace Cinema Cuisine. Filmově-kulinářský cyklus pražských kin Bio Oko a Aero dá tentokrát hostům okusit kousek pravé Argentiny. Téma večera bude totiž určovat filmový hit letošního podzimu – argentinská černá komedie Divoké historky. Sestavení menu a přípravy všech chodů se ujme temperamentní argentinský šéfkuchař Paulo Martin Barrera ve spolupráci s pražskou restaurací El Arriero. Jak velí pravidla Cinema Cuisine, přesná podoba několikachodové večeře zůstane hostům do poslední chvíle skryta a kromě filmového a kulinářského zážitku na ně bude čekat také originální proměna interiéru kina a speciální doprovodný program.  Film bude uveden v originálním španělském znění s českými a anglickými titulky. Argentinské menu nebude výjimečně k dostání ve vegetariánské variantě.

 

 


Divoké historky. Zdroj: http://en.wikipedia.org/wiki/Wild_Tales

 

 

Pro první večer v Biu Oko (28. ledna 2014) našel tým Cinema Cuisine ideálního kandidáta v podobě indického filmu Cizí oběd. Celý prostor kina tak provoněly vůně exotického koření, tři druhy menu byly podávány stylově v indických jídlonosičích a atmosféru večera dokreslily výstupy bollywoodských tanečnic. Druhý večer v Aeru (15. dubna 2014) patřil filmu Grandhotel Budapešť Wese Andersona. Hosté se přenesli do pětihvězdičkového hotelu 30. let kdesi na Rakousko-Uherském pomezí a k typickým vybraným středoevropským pokrmům jim vyhrávala romská kapela.

 

I před třetím večerem na téma Divokých historek zůstane přesná podoba argentinského menu a selekce vín, párovaných someliérem přímo ke zvoleným pokrmům, do poslední chvíle skryta. Jako vždy celou večeři doprovodí komentář ke všem pokrmům a v neformální a přátelské atmosféře se hosté mohou těšit také na tematický doprovodný program a další speciální překvapení a dárky.

 

 

cine_cuisine_divoke_historky_2
Druhé vydání Cinema Cuisine se odehrálo ve stylu filmu Grandhotel Budapešť. Zdroj: www.aerofilms.cz

 

 

Neznámé místo nebo dopředu utajené menu, to vše se skrývá pod pojmem pop-up restaurace. Spřátelená pražská kina Bio Oko a Aero ve spolupráci s filmařem a milovníkem dobrého jídla Viktorem Vokjanem na začátku roku 2014 představili nový přístup k tomuto konceptu. Rozhodli se propojit pop-up restauraci na neobvyklém místě přímo s konkrétním filmem a zhmotnit vůně a chutě ze stříbrného plátna v následující vícechodové večeři servírované přímo ve foyer kina. Kino a jeho foyer je v tento výjimečný večer speciálně vyzdobeno a uzavřeno pouze pro návštěvníky této mimořádné události. Ojedinělá souhra předních pražských šéfkuchařů a dramaturga kina umožňuje hostům zažít film opravdu všemi smysly. 

 

V uváděném filmu, jehož mottem je, že „nervy někdy můžou rupnout každému“, spojuje šest divokých historek téma drobných i větších nespravedlností a křivd, kterým se člověk nemůže bránit, nechce-li překročit hranice zákona či dobrých mravů. Ovšem čeho je moc, toho je příliš. V různých situacích se hrdinové filmu dostanou do bodu, kdy už jim dojde trpělivost. Vezmou věci do svých rukou a s lidskou malostí, byrokracií či vypočítavostí si to vyřídí s intenzitou rozzuřeného zvířete. Černá komedie koprodukovaná bratry Almodóvarovými si podmanila diváky festivalu v Cannes i Karlových Varech. Není divu. Nervy totiž můžou rupnout každému a pocity hněvu jsou stejně univerzální jako uvolňující účinek smíchu, který se dostaví při každém z šesti překvapivých rozuzlení.

 


Termín konání: 12.11.
Kde: Bio Oko
Adresa: Františka Křížka 460/15, Praha 7
Další info: http://www.biooko.net
zpět na titulní stránku... zpět na rubriku...