Čtení z Havla se už stalo tradicí | kulturissimo.cz - Vaše lepší stránka. Ta kulturní


Kulturní portál s přehledem - hudba, výstavy, divadlo, film
Vaše lepší stránka. Ta kulturní.

zpět na titulní stránku...

zpět na rubriku...

Ostatní

Čtení z Havla se už stalo tradicí

redakce | 16.12.2015

V pátek 18. prosince 2015 uběhnou čtyři roky od smrti Václava Havla. Od 16 hodin bude v divadle Alfred ve dvoře probíhat otevřená událost Čtení z Havla. Zváni jsou všichni, kdo se během odpoledne či večera budou mít chuť se na chvíli zastavit a přečíst (nebo si jen poslechnout) pasáž z některého Havlova textu, kterou mají rádi či ji považují za důležitou. Knihy budou k dispozici i na místě. Čtení z Havla je míněno především jako chvíle soustředění a zastavení: texty Václava Havla zůstávají otevřenou platformou.

 

 

cteni-z-havla-15
Zdroj: www.alfredvedvore.cz

 

 

Právě 18. prosince bude možné se dočíst o Václavu Havlovi v novinách nebo online médiích. Čtení z Havla je ale spíše pobídkou k tomu, aby se lidé obrátili přímo ke zdroji – a četli z Havlových knih: úvah, reflexí, her, pohádek či básní. Dramaturgii neurčují organizátoři – vše se stejně jako vloni bude odvíjet spontánně podle toho, co si čtoucí vyberou a k jakým textům se vrátí. Bude atmosféra letošního čtení podobná té loňské? Zarezonují jiné texty? Vrátí se totéž aktivní publikum, nebo přijde jiné? To všechno jsou otázky, na které nelze v tuto chvíli odpovědět.

 

Myšlenka Čtení z Havla vznikla spontánně v den Havlova úmrtí v roce 2011. „Poprvé jsme četli venku, v zimě pod svatým Václavem. Několik přátel jen přineslo knihy a mikrofon, pak se začali přidávat lidé okolo. Úplně neznámý člověk nám pak večer přivezl na autě zesilovače, abychom prý byli líp slyšet,“ vzpomíná Matěj Chytil, jeden z organizátorů akce. „Říkali jsme si, že má smysl to zopakovat. Loni jsme to zkusili v komorním divadelním prostředí a povedlo se to nadmíru. Mám radost, že se Alfred ve dvoře i tento rok čtení ujal,“ dodává Ondřej Buddeus. Dveře divadla budou během Čtení z Havla otevřené od 16 do 21 hodin, vstup je samozřejmě volný.

 

Více se dozvíte např. na facebooku.


Termín konání: 18.12.
Kde: Alfred ve dvoře (Scéna pro nové divadlo)
Adresa: Františka Křížka 36, Praha 7
Další info: http://www.alfredvedvore.cz
zpět na titulní stránku... zpět na rubriku...