Předvánoční designová inspirace se stovkou tvůrců na přehlídce designSUPERMARKET 2015 | kulturissimo.cz - Vaše lepší stránka. Ta kulturní


Kulturní portál s přehledem - hudba, výstavy, divadlo, film
Vaše lepší stránka. Ta kulturní.

zpět na titulní stránku...

zpět na rubriku...

Ostatní

Předvánoční designová inspirace se stovkou tvůrců na přehlídce designSUPERMARKET 2015

redakce | 8.12.2015

Devátý ročník mezinárodního prodejního festivalu designSUPERMARKET je již za dveřmi! Již od čtvrtka 10. prosince se Kafkův dům u Staroměstského náměstí na čtyři dny promění v mekku mladého profesionálního designu. O letošní výběr těch nejlepších současných designérů a projektů se postaral kurátorský tým festivalu ve složení Darina Zavadilová, Adam Štěch, Veronika Ruppert a Tereza Vernerová Volná. Vybrali sto designérů a autorských projektů z České republiky a také hosty z  Izraele, Slovinska, Slovenska a Maďarska, kteří představí svou tvorbu z oblastí produktový a módní design, šperk, ilustrace a grafický design. V rámci prodejní přehlídky pak budou vystaveny zejména nové a limitované kolekce, řada z nich je navržená speciálně pro designSUPERMARKET. Letos podruhé festival udělí také „Cenu designSUPERMARKET 2015“ pro nejlepší produkt.

 

 

designsupermarket-15-1
Zdroj: www.designsupermarket.cz

 

 

Přehlídka designSUPERMARKET 2015 s podtitulem Nový design českých Vánoc. Vánoce českého designu vedle nákupů a předvánoční atmosféry přináší také odborné přednášky a výstavy designu. Budou to například: vlastní kurátorský projekt mapující příběhy tvůrců a děl současného evropského designu European Design Stories, představení designérů z prestižního nizozemského festivalu Fashionclash a fashion talk s jeho kurátory. Dále návštěvníci mohou navštívit přednášku světově úspěšné izraelské návrhářky Danit Peleg, která jako první vytvořila módní kolekci pomocí domácí 3D tiskárny a exkluzivně na designSUPERMARKETU ji představí poprvé v Praze. Tradiční součástí akce bude také designSUPERMARKET knihkupectví, kde se objeví knihy a magazíny zaměřené zejména na umění, design, módu, architekturu a esteticky hodnotné knihy pro děti.

 

 

designsupermarket-15-2
Zdroj: www.designsupermarket.cz

 

 

Pro veřejnost bude designSUPERMARKET otevřen ve čtvrtek od 10 do 20 hodin, v pátek a sobotu od 10 do 22 hodin a v neděli se program uzavře v 18 hodin.

 

 

zpět na titulní stránku... zpět na rubriku...