Nový tvůrčí tým Divadla Na zábradlí představil svůj program | kulturissimo.cz - Vaše lepší stránka. Ta kulturní


Kulturní portál s přehledem - hudba, výstavy, divadlo, film
Vaše lepší stránka. Ta kulturní.

zpět na titulní stránku...

zpět na rubriku...

Divadlo

Nový tvůrčí tým Divadla Na zábradlí představil svůj program

redakce | 18.9.2013

Sezona 2013/2014 se v Divadle Na zábradlí se ponese v duchu podtitulu Tradice v novém. Kromě pěti zcela původních inscenací se diváci mohou těšit na několik dalších obnovených premiér, včetně úspěšné inscenace Korespondence V+W. Herecký soubor  se také rozroste o Jiřího Vyorálka, Petra Jeništu, Anežku Kubátovou a Miloslava Königa.

 

Jiří Voskovec, Jan Werich, Dora Viceníková – Korespondence V + W, režie: Jan Mikulášek
Jiří Voskovec, Jan Werich, Dora Viceníková – Korespondence V + W, režie: Jan Mikulášek

 

 

Divadlo Na zábradlí letos slaví 55 let své existence a do jeho vedení přichází nový tvůrčí tým: na post ředitele nastupuje Petr Štědroň, uměleckým šéfem se stává dramaturgyně Dora Viceníková a kmenovým režisérem Jan Mikulášek. Podtitul sezony Tradice v novém postihuje vztah nového vedení ke geniu loci, které vytvářela plejáda významných osobností a českému divadlu se zde po léta určoval směr. Divadlo v našem pojetí klade otázky. Neomezuje se pouze na interpretaci hotového textu, rozšiřuje jej o hlubší kontexty, souvislosti a autorský vklad všech zúčastněných. Je to nastoupená cesta, kterou jsme se vydávali v Divadle Reduta. Divadlo Na zábradlí navíc disponuje kvalitním hereckým souborem, který jsme rozšířili o další herecké osobnosti, zkrátka je ideálním předpokladem pro rozvíjení této cesty, pro koncentrovanou práci a rozšiřování naši estetiky. Nová tvorba Divadla Na zábradlí, která naváže na dosavadní autorskou linku inscenací, povede publikum k větší otevřenosti, má přinášet inovativní postupy, dodávat silné emocionální zážitky, kriticky odkrývat slabosti a ničivé stereotypy. Kromě Jana Mikuláška, který otevře novou sezonu premiérou inscenace Šedá sedmdesátá budou Na zábradlí v této sezoně režírovat J. A. Pitínský, Jiří Havelka, Jan Frič a mnoho jiných. Kromě pěti premiér, které nás v této sezoně čekají, přinášíme také sedm obnovených premiér. Důraz klademe především na autorské divadlo, nepravidelnou dramaturgii a dramaturgické interpretace, pevný a osobitý režisérský rukopis.“, říká Petr Štědroň.

 

Patrik Ouředník – Europeana, režie: Jan Mikulášek
Patrik Ouředník – Europeana, režie: Jan Mikulášek

 

 

Kromě obnovených premiér bude stávající repertoár obohacen o pět původních inscenací. Ať už jsou to Šedá sedmdesátá v režii Jana Mikuláška nebo hudebně-divadelní projekt Miloše Orsona Štědroně Velvet Havel. Do Divadla Na zábradlí se vrátí Jan Antonín Pitínský s adaptací románu Boarding Home, kubánského spisovatele Guillerma Rosalese a také režisér Jiří Havelka, jehož Šílenství bude mít premiéru v dubnu 2014.

 

Kabaret Kafka, režie: Daniel Špinar
Kabaret Kafka, režie: Daniel Špinar

 


Kde: Divadlo Na zábradlí
Adresa: Anenské náměstí 5, Praha 1
Další info: http://www.nazabradli.cz
zpět na titulní stránku... zpět na rubriku...