Co takhle trocha nizozemské literatury? Soutěžte o lístky na tematický literární kabaret EKG! | kulturissimo.cz - Vaše lepší stránka. Ta kulturní


Kulturní portál s přehledem - hudba, výstavy, divadlo, film
Vaše lepší stránka. Ta kulturní.

zpět na titulní stránku...

zpět na rubriku...

Ostatní

Co takhle trocha nizozemské literatury? Soutěžte o lístky na tematický literární kabaret EKG!

SOUTĚŽ | redakce | 9.1.2015

Lednové vydání literárního kabaretu EKGDivadle Archa dostane mezinárodní podobu. Igor Malijevský a Jaroslav Rudiš představí 14. a 15. ledna Nizozemsko a Flandry jako země skvělé literatury. Setkání s nizozemskými spisovateli jsme pojali jako exklusivní vydání literárního kabaretu EKG“, říká ředitel Divadla Archa Ondřej Hrab. Jaroslav Rudiš a Igor Malijevský budou po dva večery ve velkém sále Archy hostit nizozemské a české autory. Peter Buwalda přečte se své prvotiny Bonita Avenue, která se stala hitem nejen v Holandsku, ale postupně dobývá literární svět. Esther Gerritsen, která píše stejně ostře jako zábavně, uvede novou knihu Žízeň. Barbara Stok představí svou komiksovou verzi posledních let života Vincenta van Gogha. Každý večer bude jiný. Protože Nizozemí jazykově, kulturně a historicky přesahuje hranice dnešního Nizozemského království, představí EKG také autory vlámské.

 

 

ekg-nizozemi
Horní řada:  Annelies Verbeke, foto: Alex Salinas; Sonja van Hamel, foto:  Eddo Hartmann; Esther Geritsen, © Keke Keukelaar Ter; dole: Auke Hulst © Andreas Terlaak kleur; Pieter de Buysser © Liesbeth Kuipers; Buwalda Peter- © Mikel Buwalda-AEG; Barbara Stok, foto: Gert Jan Posuke Hulst © Andreas Terlaak kleur.

 

Program bude doplněn dílnami a divadelním představením. Pieter De Buysser (rozhovor s ním můžete přečíst zde) se do Archy vrací nejen jako divadelník, ale také jako autor románu De  Keisnijders (Řezání kamene), který bude brzy přeložen do češtiny.

 

EKG – O lásce a Nizozemí volně navazuje na přehlídku Café Amsterdam, která proběhla v Arše roce 2007. České publikum mělo tehdy možnost osobně se setkat s hvězdami nizozemské literární scény, jako jsou Remco Campert, Frank Westerman, Cees Nooteboom, Arnon Grunberg, Magriet de Moor a další.

 

EKG je literárně hudební kabaret, který ve spolupráci s Divadlem Archa pořádají Igor Malijevský a Jaroslav Rudiš od počátku roku 2007. EKG je dnes nejvýznamnější českou scénou zaměřenou na živou literaturu a vědomě přehlíží hranice mezi žánry a generacemi. Protagonisté udržují pořad na pomezí literárního čtení, hudebního večera a divadelního kabaretu, každé představení je premiérou i derniérou zároveň. Důležitou roli hraje improvizace, komunikace s publikem a autorský přednes obvykle zcela nových textů současných (nejen) českých spisovatelů.

 

Ať už jste milovníky nizozemské literatury, nebo ji teprve chcete začít objevovat, můžete se na večer 15. ledna do Archy vydat s volňásky v ruce. Stačí zodpovědět naši soutěžní otázku:

Jak se jmenují dvě představení, jež na prknech divadla Archa loni na podzim přivezl Pieter De Buysser?

Výherce dvou volných vstupů vylosujeme z došlých zpráv se správnými odpověďmi.

Odpovědi zasílejte do 13. ledna 2015 e-mailem na adresu info(zavinac)kulturissimo.cz a do předmětu zprávy uveďte „SOUTĚŽ – EKG / Nizozemí“.

VÍTĚZEM SOUTĚŽE SE STÁVÁ MIROSLAV JOUZA. GTRATULUJEME!

 

 

Svou účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s uchováním Vaší e-mailové adresy v databázi portálu kulturissimo.cz pro účely rozesílání kulturních tipů a informací o dalších soutěžích o vstupenky i jiné ceny. Po obdržení prvního takového informačního e-mailu se z databáze budete mít možnost kdykoliv odhlásit.


Termín konání: 14.1. - 15.1.
Kde: Divadlo Archa
Adresa: Na Poříčí 26, Praha 1
Další info: http://www.archatheatre.cz/
zpět na titulní stránku... zpět na rubriku...