Český Krumlov přivítá v létě Jonase Kaufmanna a další velká jména | kulturissimo.cz - Vaše lepší stránka. Ta kulturní


Kulturní portál s přehledem - hudba, výstavy, divadlo, film
Vaše lepší stránka. Ta kulturní.

zpět na titulní stránku...

zpět na rubriku...

Hudba

Český Krumlov přivítá v létě Jonase Kaufmanna a další velká jména

Erika Malá | 24.4.2014

Letošní, již 23. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov finišuje přípravy programu. Tváří festivalu bude tento rok tenorista Jonas Kaufmann a proběhne celkem 17 koncertů v krytých prostorách i pod širým nebem. Festival se v Českém Krumlově koná již tradičně ve vrcholném létě, od 18. července do 16. srpna 2014.

 

Jonas Kaufmann
Jonas Kaufmann, zdroj: MHF Český Krumlov


 

Slavnostní zahajovací koncert na letní scéně kromě Kaufmanna a Symfonického orchestru Českého rozhlasu přivítá i dalšího hosta – v jednání jsou podle organizátorů dvě z významných světových sopranistek. Na posluchače také čeká speciálně připravené hlediště o kapacitě 4200 osob a na repertoáru úvodního koncertu jsou díla Pucciniho, Verdiho nebo Bizeta.

 

K dalším vrcholům festivalu budou jistě patřit i Pocta Antonínu Dvořákovi (26. července v Zámecké jízdárně), koncert Collegia 1704, který vzdá hold Janu Dismasu Zelenkovi, či závěrečný koncert, na kterém vystoupí hvězdy Velkého moskevského divadla s Filharmonií Bohuslava Martinů a repertoárem především italských a ruských autorů. Zámecký Maškarní sál bude místem komorních koncertů, kde zahraje např. harfenistka Jana Boušková, klavírista Shiran Wang se Škampovým kvartetem, Trio Martinů nebo Pavel Haas Quartet.

 

Festival ve své letošní dramaturgii nezapomíná ani na „populárnější notu“, a tak se v Zámecké jízdárně lze těšit na The Classical Music Maniacs s komponovaným večerem nazvaným Bach Goes Samba And Tango nebo večer věnovaný melodiím z českých muzikálů a muzikálových filmů se sólisty Bárou Basikovou nebo Petrem Kolářem. V Pivovarské zahradě je v sobotu 2. srpna na programu i Český večer, jehož hlavní hvězdou bude Vojtěch Dyk & B-Side Band.

 

Lístky na festival jsou již v prodeji v síti Ticketstream a podle organizátorů se prodávají opět o něco lépe než minulý rok…


Termín konání: 18.7. - 16.8.
zpět na titulní stránku... zpět na rubriku...