Krumlovský festival přivítá Bacha obutého do tenisek | kulturissimo.cz - Vaše lepší stránka. Ta kulturní


Kulturní portál s přehledem - hudba, výstavy, divadlo, film
Vaše lepší stránka. Ta kulturní.

zpět na titulní stránku...

zpět na rubriku...

Hudba

Krumlovský festival přivítá Bacha obutého do tenisek

redakce | 15.7.2014

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov i letos nabízí několik večerů s ne zcela tradičním pojetím klasické hudby. V pátek 1. srpna v 19.30 propukne v Zámecké jízdárně koncert nazvaný Bach goes samba and tango – Bach v teniskách či s baskytarou, jenž nabídne kombinaci barokní hudby s latinskoamerickými rytmy v ojedinělém projektu komorního souboru The Classical Music Maniacs, jehož cílem je neopakovatelná interpretace klasické hudby spojená s jazzem a lidovou hudbou. Komorní smyčcový ansámbl The Classical Music Maniacs je složen z dvanácti excelentních hudebníků, zakladatelem a vedoucím souboru je houslista a koncertní mistr Slovenské filharmonie Jarolím Emmanuel Ružička. Na koncertě kromě Bachových melodií zazní například hudba Antonia Vivaldiho, Ástora Piazzolly (1921–1992) či Carlose Gardela (1890–1935). A právě nyní můžete v naší soutěži vyhrát dvě volné vstupenky na tento jedinečný večer! (více zde>>>)

 

Classical Music Maniacs, foto: Robert Homola
Classical Music Maniacs, foto: Robert Homola


 

Vedoucí souboru The Classical Music Maniacs Jarolím Emmanuel Ružička studoval na Státní konzervatoři v Bratislavě, ve studiu pokračoval na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě. V době studií se úspěšně zúčastnil několika houslových soutěží. Jako člen Mládežnického orchestru Gustava Mahlera hrál pod taktovkou C. Abbada, V. Neumanna a J. Judda, byl členem Slovenského komorního orchestru Bohdana Warchala a Symfonického orchestru Slovenského rozhlasu, koncertním mistrem Komorní opery Bratislava, členem komorního orchestru Cappella Istropolitana, zástupcem koncertního mistra Slovenské filharmonie a Orchestra Sinfonica de Tenerife, koncertním mistrem Komorního orchestru Garajonay, koncertním mistrem a zakladatelem komorního orchestru Camerata Spain de Tenerife, koncertním mistrem a jedním ze dvou uměleckých šéfů Slovenského komorního orchestru Bohdana Warchala. Jarolím Emmanuel Ružička je od roku 2007 prvním koncertním mistrem Slovenské filharmonie. Je zakladatelem a generálním ředitelem společnosti Grian Strings Company Slovakia. Roku 2012 založil komorní orchestr The Classical Music Maniacs, jehož je také uměleckým vedoucím.

 

Luis Ribeiro
Luis Ribeiro


 

Prvky latinskoamerické hudby přinese do programu brazilský perkusionista Luis Ribeiro Ten na počátku devadesátých let přijel z rodného São Paula do Evropy studovat bicí na vídeňskou Universität für Musik und darstellende Kunst. Spolupracoval s významnými osobnostmi a skupinami mezinárodní hudební scény, jakými jsou J. Zawadski, Bob Berg, Erick Marienthal, Bill Evans, Frank Gambale a Dean Brown, Vienna Art Orchestra & Ray Anderson, Bennie Maupin & John B. Williams, Ricky Martin, Gloria Gaynor, DJ Tom Novy, Gstone, Dancing Stars – Austria, Sandra Pires, Count Basic, Timna Brauer, Reinhard Fendrich, Daniel Schnyder, Hamilton de Holanda, Wolfgang Puschinig, Sandra Pires, Marianne Mendt, Georg Danzer, Alegre Correa, Dobrek Bistro ad. Koncertoval po celé Evropě, v Jižní Americe a Africe.

 

Miriam Rodriguez Brullová
Miriam Rodriguez Brullová


 

Perkuse nebudou jediným nástrojem, jímž bude večer obohacen. S kytarou se připojí Miriam Rodriguez Brüllová, absolventka Státní konzervatoře a Vysoké školy múzických umění v Bratislavě, jež posléze studovala v Kanadě na Université du Québec à Montréal a na Université Laval v Québecu pod vedením špičkového kytaristy Alvara Pierriho. U tohoto profesora se zdokonalovala v interpretačním umění i na Universität für Musik und darstellende Kunst ve Vídni. Po skončení studia několik let na této univerzitě pedagogicky působila. Miriam Rodriguez Brüllová se účastnila řady mistrovských kurzů u světoznámých kytaristů, jako jsou Abel Carlevaro, Alvaro Pierri, Luise Walker, Oscar Ghiglia, Pavel Steidl, John Duarte a další. Představila se ve většině států Evropy, v Asii, Severní i Jižní Americe. Miriam Rodriguez Brüllová je iniciátorkou a uměleckou ředitelkou mezinárodního hudebního festivalu Bratislavská komorní kytara.

 

Karol Brüll a Viktoria Bolender
Karol Brüll a Viktoria Bolender


 

Ovšem co by koncertní titulek obsahující sambu a tango znamenal bez tance samotného? Slovenský tanečník Karol Brüll a jeho taneční partnerka Viktoria Bolender, jež pochází z ukrajinské Oděsy, společně dosáhli velkých úspěchů na Slovensku i v zahraničí, se první srpnový večer postarají o jedinečný zážitek a ve spojení s krásnou hudbou předvedou své taneční umění i v Českém Krumlově. 


Termín konání: 1.8.
zpět na titulní stránku... zpět na rubriku...