Tento týden startuje v Ústí nad Labem divadelní festival Sudety 2012 | kulturissimo.cz - Vaše lepší stránka. Ta kulturní


Kulturní portál s přehledem - hudba, výstavy, divadlo, film
Vaše lepší stránka. Ta kulturní.

zpět na titulní stránku...

zpět na rubriku...

Divadlo

Tento týden startuje v Ústí nad Labem divadelní festival Sudety 2012

redakce | 1.11.2012

Čtvrtý ročník Festivalu Sudety, který vzniká za spolupráce Činoherního studia, Ústecké Kulturní Platformy ´98 a Lesa divokých sviní, se odehraje v několika blocích mezi 3. listopadem a 1. prosincem v Činoherním studiu v Ústí nad Labem.

Festival tradičně věnovaný lidským právům a moderním dějinám střední Evropy s heslem „všechno je v tobě“ nabídne pestrý program věnovaný hledání osobních východisek a alternativ k odlidštěným mechanismům mocenských systémů, které se podílely a podílejí na utváření naší společnosti. Autentické příběhy lidí, kteří morálně odolali nebo se obětovali za druhé, i těch, kteří podlehli a podepsali smlouvu s ďáblem, příběhy prosté i neuvěřitelné zároveň, budou utvářet hlavní dramaturgickou linii festivalu.

Festival odstartuje speciální vydání PechaKucha Night. Dne 6. listopadu nabídne pestrý výběr umělců, znalců, pamětníků a dalších zajímavých lidí, kteří na ploše dvacetkrát dvacet sekund na dvacet obrázků představí své pojetí tématu Sudety.

 

Jaroslav Achab Haidler jako Pan Theodor Mundstock, zdroj: festivalsudety.cz
Jaroslav Achab Haidler jako Pan Theodor Mundstock, zdroj: festivalsudety.cz

 

Letošní vlajková loď - monodrama Chudí v Lodži věnované životům, snům a touhám zavražděných Židů spolu s derniérou legendárního Pana Theodora Mundstocka připomene osudy menšiny, která výrazně spoluutvářela nejen středoevropské, ale i místní ústecké dějiny. Česká premiéra autorského monodramatu podle úspěšného románu Steva Sem-Sandberga s Jaroslavem Achabem Haidlerem v jediné roli se uskuteční 17. listopadu v rámci Sudetského dne. V neděli 18. listopadu se uskuteční speciální vycházka turistického oddílu ČS Batůžek v čele s archivářem Petrem Karlíčkem a 26. listopadu se na jevišti Činoherního studia představí Odcházení, inscenace hry Václava Havla v podání místního kvalitního amatérského souboru při Domu Kultury z Krupky.

 

Petr Karlíček, zdroj: festivalsudety.cz
Petr Karlíček, zdroj: festivalsudety.cz

 

Festival zakončí 1. prosince hudební klubová noc Zwei Kessel Buntes. Půjde o první Zwei Kessel Buntes se živým bubeníkem. Kromě bubnu si dnes již legendární ústecká kapela Nauzea Orchestra opatřila i vzácné hosty – „nezařaditelné“ duo DVA a krautrockové B4.

Kompeltní program najdete na www.festivalsudety.cz.


Termín konání: 3.11. - 1.12.
Kde: Činoherní studio Ústní nad Labem
Adresa: Varšavská 767, Ústí nad Labem
Další info: http://www.cinoherak-usti.cz/
zpět na titulní stránku... zpět na rubriku...