Paříž s nádechem Maroka: zpěvačka Hindi Zahra míří do Prahy | kulturissimo.cz - Vaše lepší stránka. Ta kulturní


Kulturní portál s přehledem - hudba, výstavy, divadlo, film
Vaše lepší stránka. Ta kulturní.

zpět na titulní stránku...

zpět na rubriku...

Hudba

Paříž s nádechem Maroka: zpěvačka Hindi Zahra míří do Prahy

redakce | 13.11.2015

Hindi Zahra, Pařížanka narozená v Maroku, jejíž hudba může připomínat Manu Chao, Billie Holiday nebo Zaz, přijede vůbec poprvé do České republiky už v úterý 24. listopadu. Z vyprodaných evropských koncertních sálů dorazí do pražského Paláce Akropolis. Osobitý mix world music, jazzu, popu, soulu, rocku, folku a blues se špetkou berberského vlivu, tak lze vystihnout tvorbu zpěvačky i herečky Hindi Zahra.

 

 

hindi-zahra-1
Zdroj: www.artprom.cz

 

 

Hindi Zahra se hudební tvorbě věnuje už od svých osmnácti let. Její album Handmade z roku 2010 získalo ve Francii dvě zásadní ceny, Prix Constantin v roce 2010 za nejlepší album roku (v nominacích ten rok byli například Zaz nebo Stromae) a Victoires de la Musique za nejlepší world music album v únoru roku 2011, které uděluje francouzské ministerstvo kultury. Poslední album Homeland vyšlo v dubnu 2015, natočeno bylo v marockém Marakéši, Paříži a španělské Córdobě.

 

 

 

hindi-zahra-3
Zdroj: www.artrprom.cz

 

Na hudební scénu přišla před lety se svým prvním albem Handmade (2010) s titulní písní Beautiful Tango, po kterém následovalo světové turné.  Po 400 odehraných koncertech a 150.000 prodaných albech začíná Hindi Zahra psát nový příběh své hudební cesty. Se singlem Any Story z nového alba Homeland (2015) se vrací do Maroka, kde mezi Marakéšem, horami, jeskyněmi a Atlantským oceánem nachází své kořeny.

 

 

hindi-zahra-2
Zdroj: www.artprom.cz

 

 

„Hindi“ znamená v arabštině „květina“, nebo „příležitost“. Většina jejích textů je v angličtině, některé jsou ve francouzštině i rodné berberštině. Vrací se ke svým kořenům a na posledním albu zároveň klade poměrně aktuální otázku: „Může se naší domovskou zemí stát země, kam se přistěhujeme?“

 

 

 

 

 

 


Termín konání: 24.11.
Kde: Palác Akropolis
Adresa: Kubelíkova 1548/27, Praha 3
Další info: http://www.palacakropolis.cz/
zpět na titulní stránku... zpět na rubriku...