Bohdan Holomíček se stane součástí své výstavy v Trutnově | kulturissimo.cz - Vaše lepší stránka. Ta kulturní


Kulturní portál s přehledem - hudba, výstavy, divadlo, film
Vaše lepší stránka. Ta kulturní.

zpět na titulní stránku...

zpět na rubriku...

Výstavy

Bohdan Holomíček se stane součástí své výstavy v Trutnově

redakce | 12.9.2013

Poprvé v historii Galerie města Trutnova zde vystaví své práce jeden z nejvýznamnějších českých fotografů Bohdan Holomíček. Narodil se ve Volyni, ale jeho život je i přes velký tvůrčí rozlet a rozptyl trvale spjat s okolím Trutnova. Fotí od dětství, intenzivně až maniakálně, profesionálně však až překvapivě pozdě, od roku 1995. Výstava, která se mimo jiné koná při příležitosti autorova životního jubilea, je koncipovaná jako průřez jeho celoživotní tvorbou.

 

Bohdan Holomíček, Portrét, 2000
Bohdan Holomíček, Portrét, 2000


Bohdan Holomíček je vzácný fenomén české kultury. Fotograf přátelských setkání, zachycující pozitivní situace, okamžiky milosti, záblesky lásky za magického přispění světla,“ napsala k fotografiím Bohdana Holomíčka kunsthistorička Anna Fárová.

 

foto: Bohdan Holomíček
foto: Bohdan Holomíček

 

 

Holomíčkovy dokumentární snímky dnes patří k tomu nejlepšímu, co česká fotografická scéna nabízí. Bohdan je známý nejen jako mnohaletý fotograf Václava Havla a jeho ženy Olgy, českého disentu, nespočtu divadelních představení, ale také jako dokumentátor těch nejvšednějších okamžiků lidského života, z nichž čerpá jeho poetika. Jeho fotografie v sobě nesou často několik příběhů zároveň. Dokáže zachycovat pomocí fotoaparátu takřka všechno, i když nejčastěji přece jen lidi, a zaznamenávat esenci okamžiků, to podstatné a silné, o čem bychom si mohli myslet, že snad ani není zjevné. 

 

Návštěvníci výstavy budou mít při troše štěstí příležitost setkat se s autorem přímo v expozici, kde by měl být po dobu trvání výstavy takřka denně přítomen, jako její živá a aktivní součást.

 

foto: Bohdan Holomíček
foto: Bohdan Holomíček


Termín konání: 12.9. - 19.10.
Kde: Galerie města Trutnova
Adresa: Slovanské náměstí 38, Trutnov
Další info: http://www.galerietu.cz/
zpět na titulní stránku... zpět na rubriku...