Cena Apollo měla letos našlápnuté nominace, nakonec ji získali Please The Trees | kulturissimo.cz - Vaše lepší stránka. Ta kulturní


Kulturní portál s přehledem - hudba, výstavy, divadlo, film
Vaše lepší stránka. Ta kulturní.

zpět na titulní stránku...

zpět na rubriku...

Hudba

Cena Apollo měla letos našlápnuté nominace, nakonec ji získali Please The Trees

redakce | 4.3.2016

Ve čtvrtek 3. března 2016 byla předána již pátá výroční cena české hudební kritiky Apollo za nejlepší domácí album uplynulého roku. Během večera vystoupilo na pódiu pražského klubu Royal šest ze sedmi interpretů, kteří jsou na cenu nominováni. Druhou nominaci dostaly skupiny Tata Bojs (za desku A/B, recenzovali jsme ji >>>zde), Květy (za album Miláček slunce), David Koller (ČeskosLOVEnsko), a Kittchen (Kontakt). Nováčky mezi nominovanými byli Boy Wonder & The Teen Sensations (Radical Karaoke), Klara (Home) a Please the Trees (Carp), kteří nakonec nominaci proměnili. Kapela si kromě pocitu vítězství vysloužila i šedesátitisícovou odměnu a sošku od Maxima Velčovského a Jana Jaroše.

 

 

apollo-16
Please the Trees. Foto: Julie Hrnčířová. Zdroj: www.pleasethetrees.com

 

 

O letošním vítězi rozhodovala úzká porota složená z hudebních publicistů: Radek Bureš (Expres FM), Karel Buriánek (Headliner), Iva Jonášová (Radio Wave), Antonín Kocábek (Headliner, Radio 1), Jana Kománková (protisedi.cz), Luděk Staněk (nezávislý), Jiří Špičák (Radio Wave), Pavel Turek (Respekt), Honza Vedral (Headliner), Karel Veselý (nezávislý).

 

 

apollo-16-2
Please the Trees: Carp. Zdroj: bandcamp.pleasethetrees.com

 

 

Cena české hudební kritiky Apollo se poprvé předávala v roce 2011, na Nové scéně Národního divadla tehdy uspěl písničkář a rapper Bonus s deskou Náměstí míru. V roce 2012 zvítězil během večera v klubu SaSaZu Boris Carloff s albem The Escapist, o rok později si v La Loce Apollo převzali Bratři Orffové cenu za nahrávku Šero. Vítězem loňského ročníku se v pražském klubu Podnik stal Adrian T. Bell s nahrávkou Different World.

 

Album Carp vzniklo v létě roku 2015 během turné po Spojených státech během pouhých 24 hodin. Jedná se o čtvrtou desku tříčlenné alternativně-rockové kapely původem z Tábora. Není to poprvé, co o sobě Please The Trees dali vědět, už v roce 2013 získali za své předposlední album A Forest Affair cenu Anděl v kategorii alternativa.

 

 


Termín konání: 3.3.
zpět na titulní stránku... zpět na rubriku...