Nová umělecká scéna v Brně Industra STAGE právě otevírá | kulturissimo.cz - Vaše lepší stránka. Ta kulturní


Kulturní portál s přehledem - hudba, výstavy, divadlo, film
Vaše lepší stránka. Ta kulturní.

zpět na titulní stránku...

zpět na rubriku...

Divadlo

Nová umělecká scéna v Brně Industra STAGE právě otevírá

redakce | 29.9.2015

V brněnském kreativním centru Industra, v bývalé tovární hale na výrobu zmrzliny, vznikl nový divadelní prostor Industra STAGE. Brno se tak rozrostlo o novou uměleckou scénu v industriálním prostoru.

 

 

industra-stage-otevreni
Zdroj: www.facebook.com/industrastage

 

 

Industra STAGE pro diváky připravila tvorbu profesionálních nebrněnských souborů činoherního, alternativního, tanečního a pohybového divadla. Do konce roku uvede tři divadelní produkce: 8. října Regulaci intimity pražského souboru 11:55. Inscenaci Cafe Bizzare představí 29. října soubor BodyVoiceBand rovněž z Prahy. Před Vánocemi STAGE uvede inscenaci Antigona olomouckého Divadla na cucky.

 

„V Brně nám chyběl nedivadelní prostor pro živé umění. Během příprav jsme vytvořili projekt na míru podmínkám Industry, která se tak stává prvním takto využitým místem v Brně,“ uvedl produkční Petr Novák. Industra STAGE chce v Brně vytvořit model multižánrového uměleckého prostoru fungujícího i v jiných českých a zahraničních městech. Pravidelné uvádění divadla oslaví Industra ve čtvrtek 1. října Zahajovacím večerem. Programem budou provázet Filip Teller a Nikola Muchová alias Mucha. Dále vystoupí kapely Celardor, Sweet Slackers a Kushumbend, DJs ShoTeK a Olliie, představí se rezidenti i organizátoři projektu.

 

 

 

 

Projekt je v letošním roce součástí dvou velkých uměleckých akcí. 17. a 18. října se Industra STAGE stane „off prostorem“ mezinárodního festivalu Divadelní svět Brno. Pro Noc divadel 2015, která se uskuteční 21. listopadu, STAGE připravuje speciální taneční komponovaný večer.


„Chceme divákům nabídnout neopakovatelná divadelní představení ve specifických podmínkách Industry a hostujícím souborům dát příležitost uvést své mimořádné inscenace mimo svá stálá působiště,“ dodala dramaturgyně projektu Kateřina Lukáčová.


Termín konání: 1.9.
Kde: Industra STAGE
Adresa: Masná 9, Brno
Další info: https://industrabrno.cz/cs/stage/
zpět na titulní stránku... zpět na rubriku...