Jana Lota zahájí podzim v NoD koncertem mezi obrazy | kulturissimo.cz - Vaše lepší stránka. Ta kulturní


Kulturní portál s přehledem - hudba, výstavy, divadlo, film
Vaše lepší stránka. Ta kulturní.

zpět na titulní stránku...

zpět na rubriku...

Hudba

Jana Lota zahájí podzim v NoD koncertem mezi obrazy

redakce | 7.8.2012

Mladá česká zpěvačka Jana Lota, která má za sebou hudební spolupráci na soundtracku k filmu Lidice, muzikálu Petra Hapky a Michala Horáčka Kudykam či se skupinou Kryštof, zahájí 7. září podzimní sezonu pražského prostoru NoD. Své nové album Děvčátko představí zároveň s výstavou padesáti originálních návrhů na obal této desky, jak ji autorsky pojaly děti s handicapem ze ZŠ Havlíčkova v Opavě.

Desku Děvčátko pokřtila Jana Lota na jaře 2012. Hudebně na ní spolupracovala jak její doprovodná kapela, tak i producent Miroslav Chyška ze seskupení J.A.R. Na rozdíl od její předešlé desky Lidi je Děvčátko o poznání melancholičtější a intimnější, zachycující zpěvaččin život a situace, jimiž prochází. Jana Lota je zároveň autorkou všech svých písňových textů, v nichž s křehkostí i sílou reflektuje svůj život.

 


Jana Lota, zdroj: NoD

 

Součástí koncertu Jany Loty v NoD bude i výstava, která představí výběr padesáti originálních obalů pro album Děvčátko, které vytvořily děti s handicapem ze ZŠ Havlíčkova v Opavě. Obrázky pro výstavu připravila grafička a designérka Markéta Jáňová. Výstava probíhá od 3. do 9. září a bude prodejní, v průběhu koncertu 7. září se navíc uskuteční dražba. Veškerý zisk z prodeje kreseb půjde na podporu této školy.Termín konání: 3.9. - 9.9.
Kde: Roxy / NoD - experimentární prostor
Adresa: Dlouhá 33, Praha 1
Další info: http://www.roxy.cz/
zpět na titulní stránku... zpět na rubriku...