Vyhrajte lístky na Kabaret Caligula a jeho představení Panzerfaust | kulturissimo.cz - Vaše lepší stránka. Ta kulturní


Kulturní portál s přehledem - hudba, výstavy, divadlo, film
Vaše lepší stránka. Ta kulturní.

zpět na titulní stránku...

zpět na rubriku...

Divadlo

Vyhrajte lístky na Kabaret Caligula a jeho představení Panzerfaust

SOUTĚŽ | redakce | 12.9.2014

Jedno z nejúspěšnějších divadelních představení Paláce AkropolisPanzerFaust Kabaretu Caligula – vstupuje do druhé sezóny. Amatérský soubor ve spolupráci s několika profesionály odehrál v loňské sezóně třináct repríz a všechny byly beznadějně vyprodány. Na 21. a 22.  září jsou přichystána dvě speciální představení, při nichž bude z PanzerFausta pořízen profesionální záznam. Zároveň budou mít diváci možnost zhlédnout jedinečnou projekci úspěšných představení, která vyprodávala Palác Akropolis v minulých sezónách (více zde>>>).

 

Vojtěch Poláček ve své recenzi píše: „Inscenace jako by byla tematickou fúzí tří předchozích celovečerních her souboru. Obdobně jako  v případě Hamleta – Přání zabít variuje Kabaret Caligula známé literární téma, v aktuálním případě příběh Fausta. Shodné je i zaměření na postavu intelektuála čelícího mašineriím moci a osudu. Inscenace Zkáza vesmírné lodi Libido má zase s PanzerFaustem podobné prostředí, podobný fikční svět. Tvůrci opět vykreslují budoucnost, ve které svět ovládají všemocné koncerny, manipulující skrze zaplacená média veřejnost. Shodné jsou i motivy kyborgizace člověka a konce světa. Paralely můžeme nalézt i v případě srovnání s bezprostředně předcházejícím kusem Kabaretu Caligula, inscenací Trenažér lidství, která se zaměřovala na mechanismy fungování korporátního světa a tzv. firemní kultury: Faust „investuje“ svoji duši do firmy Panzern, jelikož je to „korporátní standard“, Markétka je ředitelkou marketingového oddělení.“ (Celou recenzi si můžete přečíst zde>>>.)

 

Chcete-li se na PanzerFausta vydat, můžete v naší soutěži vyhrát dvakrát dvě volné vstupenky! Stačí jen zodpovědět naši soutěžní otázku:

Jak zní jméno režiséra, který se zhostil přípravy hry PanzerFaust?

Výherce dvakrát dvou volných vstupů  vylosujeme z došlých zpráv se správnými odpověďmi.

 

Odpovědi zasílejte do 18. září 2014  e-mailem na adresu info(zavinac)kulturissimo.cz a do předmětu zprávy uveďte „SOUTĚŽ – PanzerFaust“.

 

Výherci naší soutěže se stávají: Veronika Švadlenková a Lukáš Jelínek. 
Gratulujeme! 
 

 

 

 

Svou účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s uchováním Vaší e-mailové adresy v databázi portálu kulturissimo.cz pro účely rozesílání kulturních tipů a informací o dalších soutěžích o vstupenky i jiné ceny. Po obdržení prvního takového informačního e-mailu se z databáze budete mít možnost kdykoliv odhlásit.


Termín konání: 21.9. - 22.9.
Kde: Palác Akropolis
Adresa: Kubelíkova 1548/27, Praha 3
Další info: http://www.palacakropolis.cz/
zpět na titulní stránku... zpět na rubriku...