V Brně se právě chystá další ročník Kabinetu nezávislého filmu | kulturissimo.cz - Vaše lepší stránka. Ta kulturní


Kulturní portál s přehledem - hudba, výstavy, divadlo, film
Vaše lepší stránka. Ta kulturní.

zpět na titulní stránku...

zpět na rubriku...

Film

V Brně se právě chystá další ročník Kabinetu nezávislého filmu

redakce | 9.10.2015

V říjnu v Brně proběhne jubilejní pátý ročník filmového festivalu Kabinet nezávislého filmu. Změnou oproti předchozím létům bude slavnostní formát s filmovým výběrem diváků. Projekt znovu ožije v úterý 27. října v brněnském Eleven clubu na Dominikánské 11.

 

 

knf-15-1

 

 

Letos je připravena dramaturgicky pestrá směsice nejúspěšnějších filmů, které diváci v minulých letech svými hlasy nejvíce ocenili. Návštěvníci se mohou od 20 hodin těšit na blok různorodých snímků. Po promítání bude následovat narozeninová afterparty s jedinečným DJ projektem Toma Holiče.

 

Na rozdíl od jiných podobných akcí není na festivalu vymezena striktní hranice mezi mladými filmovými tvůrci a diváky. „V minulých letech jsme vytvořili prostor pro bezprostřední komunikaci autorů s návštěvníky a s odbornou porotou složenou ze zvučných jmen, z nichž můžeme jmenovat například Evu Holubovou, Olgu Sommerovou, Víta Klusáka či Helenu Třeštíkovou. Letos chceme poděkovat všem svým fanouškům za podporu a podnětné náměty v diskusích. Zaměříme se proto na oslavu festivalu samotného,“ shrnuje koordinátorka projektu Kristýna Veselá.

 

 

knf-15-2

 

 

Dokumentaristka Helena Třeštíková o festivalu prohlásila: „Návštěva v Kabinetu nezávislého filmu mi přinesla setkání s aktivními a zaujatými diváky. To je pro režiséra vždy potěšením a důkazem, že film žije!“

Informace o programu naleznete >>>zde. Ještě dodejme, že vstupné na nabitý večer čítá sympatických 100 Kč.

 

 

 

 


Termín konání: 27.10.
zpět na titulní stránku... zpět na rubriku...