Brno čeká v říjnu Kabinet nezávislého filmu | kulturissimo.cz - Vaše lepší stránka. Ta kulturní


Kulturní portál s přehledem - hudba, výstavy, divadlo, film
Vaše lepší stránka. Ta kulturní.

zpět na titulní stránku...

zpět na rubriku...

Film

Brno čeká v říjnu Kabinet nezávislého filmu

redakce | 24.9.2014

Za spojením Kabinet nezávislého filmu se skrývá unikátní festival zaměřující se již čtvrtou sezónu na alternativní scénu. Dramaturgie přináší přímo výběr z hroznů začínajících tvůrců, kteří mají jedinečnou možnost své dílo prezentovat a konfrontovat jej s bezprostřední reakcí odborného i laického publika. Kromě promítání originálních počinů svým divákům nabízí právě kontakt se samotnými autory snímků, jež představuje vzdělávací rovinu akce. Kvalitní projekci v uvolněné atmosféře zajišťuje pro tento ročník brněnský klub Slowone. Návštěvníci se mohou těšit na výjimečné hosty a inspirativní diskuzi v rámci čtyř říjnových večerů, a to každou středu od 8.10.
Primárním úkolem festivalu je podpora a propagace současné nezávislé filmové scény, která spočívá v krátkometrážních snímcích – indie filmech – především mladých autorů. Těmto tvůrcům poskytuje platformu pro vzájemné setkávání, networking a navazování kontaktů s odborníky, kteří mohou jejich práci významně nasměrovat. Neustále totiž přináší impulsy k navazování spolupráce, díky nimž nyní úspěšně kooperují třeba i Michal Sikora s Janem Hubáčkem a Vladimírem Fantou na povídkovém filmu Uživatelé.


Festival má za sebou již tři ročníky a dále svědomitě zraje. V minulých letech se projekt setkal s ohlasem nejen u brněnského publika, ale také stran populárních osobností a odborníků spojených se světem filmu a showbyznysu. Čestnými hosty byli například režisérka Olga Sommerová, herečky Eva Holubová a Bára Seidlová, dramatik a scénárista Milan Uhde, režisér Eugen Sokolovský ml., scénárista Roman Vávra, režisérka Tereza Kopáčková-Vrabelová a režisér Josef Strubl. Tematizace jednotlivých večerů nabízela zcela osobité pojetí, atmosféru, originální doprovodný program a zajímavé hosty, kteří svým pohledem na promítané snímky přispěli do závěrečné diskuze.


KNF
Zdroj: KNF


Letošní ročník bude probíhat od 8. 10. 2014 do 29. 10. 2014 ve formátu 3 + 1 středeční večer. Ústředními tématy jsou: V pohybu, Animace a Dokument. Publikum ze zahraničí nově jistě ocení titulky u promítaných snímků a dále třeba film irského režiséra. Návštěvníci se mohou těšit na významné čestné hosty z nejrůznějších oblastí jako dokumentaristku Helenu Třeštíkovou, herce Lukáše Hejlíka, herečku Zuzanu Slavíkovou, filmového teoretika Luďka Havla a mnoho dalších.


KNF
Zdroj: KNFProgram letošního ročníku festivalu bude zahájen 8. 10. 2014 v klubu Slowone večerem s podtitulem V pohybu. Svěží filmová produkce mladých autorů, která vás nenechá v klidu, přinese podívanou od „béčkového“ trháku po rozpohybovaný taneční film. Následující středa bude zasvěcena animaci a nabídne pestrou směsici přístupů k tomuto filmovému umění. Třetí z večerů (22. 10. 2014) se odehraje na téma  Dokument. Krátkometrážní snímky odkryjí rozmanitá zákoutí lidských myslí, objektiv kamery zdůrazní všední i nevšední události kolem nás. Lidské osudy, příběhy a portréty. Filmy, jejichž režisérem je sám život a hlavními hrdiny lidé a události všednodenní reality. Závěrečné Grande finale (29. 10. 2014, opět v klubu Slowone) představí to nejlepší ze čtvrtého ročníku Kabinetu nezávislého filmu. Dramaturgie večera bude sestavena z divácky nejúspěšnějších snímků a lákavý bude i doprovodný program.Další informace a podrobnější program najdete na www.kabinetnf.cz. 


Termín konání: 8.10. - 29.10.
zpět na titulní stránku... zpět na rubriku...