MHF Český Krumlov čeká závěrečný crossover se čtyřmi tenoristy | kulturissimo.cz - Vaše lepší stránka. Ta kulturní


Kulturní portál s přehledem - hudba, výstavy, divadlo, film
Vaše lepší stránka. Ta kulturní.

zpět na titulní stránku...

zpět na rubriku...

Hudba

MHF Český Krumlov čeká závěrečný crossover se čtyřmi tenoristy

Mirka Štípková | 10.8.2012

Čtyři charismatičtí zpěváci, smysl pro humor a krásné hlasy, jejichž kouzlu podlehne snad každý posluchač – čtyři kanadští tenoristé zakončí 18. srpna 21. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov.

Na loňský velkolepý závěr MHF Český Krumlov s koncertem legendárního Plácida Dominga navazuje letošní ročník směsí klasiky a popu, a to dokonce ve čtyřech tenorových témbrech. Kanadští tenoristé Victor Micallef, Clifton Murray, Remigio Pereira a Fraser Walters si svou neotřelostí získávají publikum bez rozdílu věku po celém světě. Čtyři talentovaní zpěváci ovládají různé pěvecké styly a mají za sebou i sólové kariéry. Pochvalné kritiky i ovace vstoje si tato čtveřice vysloužila od Tel Avivu až po New York a spolupracovala s řadou dalších hvězd, jako například Andrea Bocelli, David Foster, Sheryl Crow, Céline Dion, Sting nebo Paul McCartney. Vystupovali například v show Oprah Winfreyové, na zahájení zimních olympijských her a dalších mezinárodních sportovních událostech, ale také na koncertech pro Baracka Obamu, George W. Bushe, Tonyho Blaira, královnu Alžbětu II. a další. Na svém kontě mají platinové desky vydávané po celém světě a řadu mezinárodních ocenění.

 

Kanadští tenoři: Victor Micallef, Clifton Murray, Remigio Pereira, Fraser Walters

 

Nápad vytvořit seskupení čtyř tenoristů se zrodil v roce 2003, několik let však trvalo, než se podařilo nalézt tu správnou kombinaci hlasů, které dohromady vytvářejí optimální zvuk. Tři tenoristé ze současného seskupení se poprvé potkali na konkurzu nahrávací společnosti a přítomní hudební odborníci nemohli uvěřit, že tato trojice nezpívá společně už léta – tak úžasně harmonicky zněly jejich hlasy. Ale teprve o dva roky později, kdy byl ke spolupráci přizván Clifton Murray, dostalo seskupení čtyř tenoristů ten správný zvuk. Všichni čtyři zpěváci svorně tvrdí, že jejich společné krédo nejlépe vystihuje píseň Davida Fostera Because We Believe – Protože věříme. Píseň proto zní téměř na všech jejich koncertech a nevynechají ji ani v Českém Krumlově. A proč právě tato píseň? „Nikdo nám naši slávu nepřinesl na stříbrném podnose. Tvrdě jsme pracovali a nepřestávali jsme věřit. Jen díky tomu teď sklízíme úspěchy.“

Toto vokální seskupení je spjato také s řadou charitativních projektů zaměřených zejména na děti. Tenoristé spolupracují například s humanitární organizací, která pomáhá městu Bulembu v jihoafrickém Svazijsku. V Africe také nedávno natočili dokument, v němž zpívají společně s místními dětmi.


Slavnostní závěrečný koncert letošního MHF Český Krumlov se tedy uskuteční příští sobotu 18. srpna pod širým nebem v českokrumlovské Pivovarské zahradě. Kanadské tenoristy doprovodí Pražská komorní filharmonie pod taktovkou Leoše Svárovského.


Termín konání: 18.8.
zpět na titulní stránku... zpět na rubriku...