Vyhrajte vstupenky na inscenaci Krev Wälsungů do Studia Hrdinů! | kulturissimo.cz - Vaše lepší stránka. Ta kulturní


Kulturní portál s přehledem - hudba, výstavy, divadlo, film
Vaše lepší stránka. Ta kulturní.

zpět na titulní stránku...

zpět na rubriku...

Divadlo

Vyhrajte vstupenky na inscenaci Krev Wälsungů do Studia Hrdinů!

SOUTĚŽ | redakce | 25.4.2014

Krev Wälsungů, novela nositele Nobelovy ceny za literaturu Thomase Manna z roku 1906, byla kvůli svému na svou dobu skandálnímu obsahu poprvé publikována teprve v roce 1921. Studio Hrdinů uvedlo adaptaci tohoto v České republice skoro neznámého textu v dubnu jako svoji pátou premiéru sezóny, nejbližší reprízy jsou plánovány na 15. a 25. května 2014. Autorkou adaptace je kmenová režisérka Studia Hrdinů Katharina Schmitt.

 

Krev Wälsungů
Foto: Tereza Havlínková


 

Hlavními postavami Krve Wälsungů jsou Siegmund a Sieglind, dvacetiletá dekadentní dvojčata z bohaté mnichovské rodiny. Siegmund studuje dějiny umění, Sieglind ceká na svatbu s úspěšným úředníkem von Beckerathem – ani jedno neberou dvojčata vážně. Raději se věnují sobě a hudbě Richarda Wagnera, především jeho opere Valkýra, jejíž hlavní postavy se jmenují stejně jako oni dva. Jejich poslední společná předsvatební návštěva Valkýry končí incestem.

 

Foto: Tereza Havlínková
Foto: Tereza Havlínková


 

Inscenace se pohybuje na rozmezí divadla a opery, Katharina Schmitt pracuje v Krvi Wälsungů s činoherními herci stejně jako s operními zpěváky. Diváci uslyší během představení árii Wotanovo loučení z Wagnerovy opery Valkýra v provedení operních zpěváků Lucie Juránkové a Martina Vodrážky. Thomas Mann pojmenoval svoji novelu podle bájného germánského rodu Wälsungů, který se poprvé objevuje již v staroanglickém hrdinském eposu Beowulf. Hlavní postavy opery Richarda Wagnera Valkýra – dvojčata Siegmund a Sieglinde, pochází také z tohoto rodu. Mann ve své novele přebírá od Wagnera téma incestu. Pro jeho Siegmunda a Sieglindu znamená incest návrat k sobě a alternativu ke stereotypu manželství.

 

Foto: Tereza Havlínková
Foto: Tereza Havlínková


 

Soutěžíme o 2 volné vstupenky na představení dne 15. května 2014. Stačí odpovědět na naši soutěžní otázku:

 

Kteří herci ztvárnili hlavní postavy inscenace, dvojčata Siegmunda a Sieglind? 

 

Výherce dvou volných vstupů  vylosujeme z došlých zpráv se správnými odpověďmi. Vstupenky budou pro výherce připraveny v den představení k vyzvednutí na pokladně  mezi 19:00 a 19:45.

 

Odpovědi zasílejte do 4. května 2014  e–mailem na adresu info(zavinac)kulturissimo.cz a do předmětu zprávy uveďte „SOUTĚŽ – Krev Wälsungů.

 

VÝHERKYNÍ SOUTĚŽE JE KATEŘINA KUBÁTOVÁ!
GRATULUJEME!
 

 

Přejeme hodně štěstí!

 

Svou účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s uchováním Vaší e-mailové adresy v databázi portálu kulturissimo.cz pro účely rozesílání kulturních tipů a informací o dalších soutěžích o vstupenky i jiné ceny. Po obdržení prvního takového informačního e-mailu se z databáze budete mít možnost kdykoliv odhlásit.


Termín konání: 15.5.
Kde: Studio Hrdinů
Adresa: Dukelských hrdinů 47, Praha 7
Další info: http://www.studiohrdinu.cz/
zpět na titulní stránku... zpět na rubriku...