Kulturní diář 2016 je čerstvě v prodeji: tentokrát to bude na vás! | kulturissimo.cz - Vaše lepší stránka. Ta kulturní


Kulturní portál s přehledem - hudba, výstavy, divadlo, film
Vaše lepší stránka. Ta kulturní.

zpět na titulní stránku...

zpět na rubriku...

Ostatní

Kulturní diář 2016 je čerstvě v prodeji: tentokrát to bude na vás!

Kateřina Svátková | 20.10.2015

Znáte Kulturní diář? Kdo by neznal. Nejdříve v deseti barvách, pak žlutošedá retro edice, naposledy dvě elegantní a zároveň hravé barevné varianty. Ve spolupráci s českým papírnictvím papelote vypouštíme do světa čtvrté vydání a vězte, že je to jedna velká změna! Osvědčené prvky Kulturního diáře samozřejmě zůstávají, ovšem plánování kultury i nekultury nyní bude více záležet na vlastním rozhodnutí každého z vás.

 

 

kulturni-diar-2016-4
V Kulturním diáři 2016 najdete oproti předchozím vydáním hned několik novinek! Foto: Filip Šach

 

 

Pokud jste byli zvyklí být díky diáři v oblasti kultury v obraze, pak žádný strach. Ani čtvrté vydání Kulturního diáře se samozřejmě neobejde bez přehledu kulturních akcí v Praze i jinde. Tentokrát však akce nebudou přímo součástí kalendária, kulturní přehled bude připojen jako příloha. Už nemusíte listovat dopředu dozadu, abyste zjistili, co se dělo, děje, bude dít. Přehled můžete mít stále s sebou, i když třeba na „celý“ diář nebude v kabelce místo!

 

Kolik filmů, divadelních představení či festivalů může člověk za rok navštívit, kolik knížek přečíst… a člověk pak v polovině dalšího roku marně loví v paměti tipy, které kdy od koho dostal. V Kulturním diáři pro rok 2016 takových tipů budete mít tak akorát ve formátu kulturního taháku. Další samostatnou součást diáře totiž tvoří osobní doporučení redaktorů kulturissimo.cz. Použití je jednoduché, taháky už si nemusíte psát na ruku, stůl, pravítko nebo láhev s vodou. Za tenhle elegantně složený list papíru vám navíc nikdo nevynadá (jako školákovi).

 

 

kulturni-diar-2016-2
Kulturní tahák rozhodně nemusíte schovávat pod lavicí. Foto: Filip Šach

 

 

Do třetice pak přicházejí originální samolepky, díky nimž se Kulturní diář může posunout až do roviny osobního deníku. Na každý týden vychází jako vždy dvoustrana: vlevo kalendář, vpravo místo na vše ostatní. Kulturní akci si se samolepkami může každý naplánovat i zpětně ohodnotit, v samotném diáři totiž v roce 2016 bude více místa na poznámky, dojmy z filmů, divadel, výstav, knih, koncertů, festivalů, ale i na zajímavé kavárny, kulturu těla či nákupy.

 

 

kulturni-diar-2016-3
Z diáře se rázem může stát deník – nově je tu i organizér se samolepkami. Tentokrát je to zkrátka na vás! Foto: Filip Šach

 

 

A abychom nezapomněli, Kulturnímu diáři se i počtvrté dostalo krásného grafického zpracování od papelote studia – grafického studia papírnictví papelote, navíc v barvách, které rozhodně nepřehlédnete. Autorkami návrhu jsou Táňa Martincová a Helena Kopecká a originalitou se opět nešetřilo!

 

Možná vás Kulturní diář provázel již uplynulé tři roky, možná se o něm právě dozvídáte poprvé. Ať už je tomu jakkoliv, vězte, že v e-shopu, kamenném obchodě papelote a na vybraných prodejních místech je jeho čtvrté vydání již k mání, a to za příznivou cenu 350 Kč.

 

AUTOR
Kateřina Svátková

Kateřina Svátková

Překladatelka milující jinakost.

>>> další články autora

Termín konání: 19.10.
zpět na titulní stránku... zpět na rubriku...