První vydání kulturního diáře je na světě, aneb příběh jednoho bláznivého nápadu | kulturissimo.cz - Vaše lepší stránka. Ta kulturní


Kulturní portál s přehledem - hudba, výstavy, divadlo, film
Vaše lepší stránka. Ta kulturní.

zpět na titulní stránku...

zpět na rubriku...

Ostatní

První vydání kulturního diáře je na světě, aneb příběh jednoho bláznivého nápadu

Magdalena Biedermanová | 25.11.2012

Z redakčního zákulisí nutno prozradit, že od minulého týdne decentně oslavujeme. Světlo světa totiž spatřilo první vydání našeho kulturního diáře na příští rok, který jsme připravili společně s českým papírnictvím papelote. Diář je díky designu od papelote  krásný, ale hlavně obsahuje informace o spoustě kulturních akcí na rok 2013. A od dnešního dne si  diář můžete koupit: v kamenném obchodě papelote, jejich e-shopu a časem i na dalších místech v Praze a v Brně.

 

kulturní diář

 

Ještě před půl rokem to znělo jako trochu bláznivý nápad. Přivedly nás na něj lamentace našich blízkých a přátel – a nezřídka i naše vlastní: „Zase jsem propásla tu velkou výstavu v Městské... Jo tak on Fresh Film Fest už byl?!“ Zatoužili jsme mít nějakého „šotka“, který by nám do našich již tak plných diářů dopsal příslušné kulturní vykřičníky.

Spolupráce na jiném projektu nám letos na jaře naštěstí přivedla do cesty papírnictví papelote, které kromě spousty různých designových  kousků každý rok uvádí i kolekci krásných diářů. Úvaha byla jednoduchá a nutno říci, že odvaha hlavní designérky papelote Kateřiny Šachové a její kolegyně Denisy Havrdové byla příkladná, protože se rozhodly se do toho s námi pustit.

 

kulturní diář

 

Během podzimu jsme tedy obeslali několik set kulturních institucí a pořadatelů. Kdo byl schopen nám sdělit termíny připravovaných akcí na příští rok, ten se do diáře dostal. Výsledkem jsou údaje o více než 150ti akcích – výstavách, koncertech, divadelních premiérách, festivalech a dalších událostech z celé republiky, rozepsaných do jednotlivých dnů. Kulturní diář samozřejmě nemůže obsáhnout zdaleka všechno, ale  základ kulturního dění roku 2013 rozhodně přináší. Díky papelote je diář k mání v deseti krásných odstínech, zvolených na základě barevnosti našeho loga, a tak věříme, že si svou oblíbenou barvu vybere každý. O sazbu diáře se s velkou trpělivostí a tvůrčím nadšením postarala Helena Kopecká a dík patří také Filipovi Šachovi za krásné fotky.

 

kulturní diář

 

 
Jako sudičky nad kolébkou tedy přejeme kulturnímu diáři 2013, aby vám přinesl hodně radosti a užitečných informací. A aby se třeba stal hezkým a praktickým vánočním dárkem pro vaše přátele a blízké. A v neposlední řadě, aby jeho vydání na rok 2014, které už společně plánujeme, přineslo kulturních akcí ještě mnohem více!Informace o projektu kulturního diáře můžete průběžně sledovat na www.diar2013.cz.

 

kulturní diář
foto: Filip Šach

AUTOR
Magdalena Biedermanová

Magdalena Biedermanová

Vydavatelka na částečný úvazek se slabostí pro Himálaj, plážový volejbal a Nilse Frahma. A také pro jídlo. A kulturní dění, samozřejmě.

>>> další články autora

Termín konání: od 19.11.
zpět na titulní stránku... zpět na rubriku...