Velká březnová divadelní soutěž o Laskavé bohyně | kulturissimo.cz - Vaše lepší stránka. Ta kulturní


Kulturní portál s přehledem - hudba, výstavy, divadlo, film
Vaše lepší stránka. Ta kulturní.

zpět na titulní stránku...

zpět na rubriku...

Výstavy

Velká březnová divadelní soutěž o Laskavé bohyně

SOUTĚŽ | redakce | 4.3.2016

V pátek 26. února uvedlo Divadlo pod Palmovkou letošní šestou premiéru, dramatizaci cenami ověnčeného románu Jonathana Littella Laskavé bohyně v režii Michala Langa. Littellův román je považován za jedno ze stěžejních děl současné světové literatury. Fiktivní paměti zachycují s nebývalou otevřeností, přesností a historickou věrností osudy jednoho mladého, dobře zajištěného, vzdělaného a víceméně „slušného esesáka“, který se stal masovým vrahem.

 

 

laskave_bohyne_soutez
Jan Teplý. Zdroj: www.podpalmovkou.cz

 

 

Zejména díky výkonu představitele hlavní role Laskavé bohyně drží pohromadě a daří se jim zprostředkovávat jedno z nejdůležitějších témat Littellovy předlohy, téma viny a jejího zastírání či relativizování," píše se v naší recenzi (celou si ji můžete přečíst >>>zde). Hlavní roli ztvárnil Jan Teplý. V dalších rolí se představují Ondřej Volejník, Zuzana Slavíková, Ondřej Veselý, Martin Hruška, Ivan Jiřík, Zdeněk Kupka, Stanislav Šárský a další.

 

Režisér Michal Lang k inscenaci říká: „Když se měšťák začne bát, je velice snadno manipulovatelný, lehce se z něj pod vedením nějakého „velkého ducha“ stane xenofob a rasista. Však sama hlavní postava ve hře říká: Podívejte, tohle se stalo mně, a mohlo se to velmi snadno stát i vám. Máte štěstí, že jste nezažili válku, možná byste se za jiných podmínek zachovali úplně stejně jako já.

 

Nyní pro vás máme velkou divadelní soutěž. Tři z vás, kteří správně odpovědí na soutěžní otázku a budou vylosováni, získají po dvou vstupenkách na reprízu konanou 19. března.

 

Jak se jmenuje hlavní postava románu / inscenace Lasakavé bohyně?

 

Tři výherce dvou volných vstupů  vylosujeme z došlých zpráv se správnými odpověďmi.

Odpovědi zasílejte do 16. března 2015 e-mailem na adresu info(zavinac)kulturissimo.cz a do předmětu zprávy uveďte SOUTĚŽ – Laskavé bohyně.

 

POZOR, JMÉNO VÝHERCE BUDE UVEŘEJNĚNO NA STRÁNCE S VÝSLEDKY SOUTĚŽÍ ZDE >>>

Přejeme hodně štěstí!

Svou účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s uchováním Vaší e-mailové adresy v databázi portálu kulturissimo.cz pro účely rozesílání kulturních tipů a informací o dalších soutěžích o vstupenky i jiné ceny. Po obdržení prvního takového informačního e-mailu se z databáze budete mít možnost kdykoliv odhlásit.

 

 

 


Kde: Divadlo pod Palmovkou
Adresa: Zenklova 34, Praha 8
Další info: http://divadlopodpalmovkou.cz
zpět na titulní stránku... zpět na rubriku...