Nové divadlo čeká již počtrnácté Malá inventura | kulturissimo.cz - Vaše lepší stránka. Ta kulturní


Kulturní portál s přehledem - hudba, výstavy, divadlo, film
Vaše lepší stránka. Ta kulturní.

zpět na titulní stránku...

zpět na rubriku...

Divadlo

Nové divadlo čeká již počtrnácté Malá inventura

redakce | 11.2.2016

Od 22. do 29. února proběhne v Praze čtrnáctý ročník divadelního Festivalu Malá inventura, jenž rekapituluje nejvýraznější počiny nového divadla za uplynulý rok. Řadí se tak k událostem, které poutají pozornost i za hranicemi České republiky. Letos se do Prahy sjede na sedm desítek regionálních i zahraničních divadelních profesionálů. Cílem festivalu je podpořit cirkulaci projektů, prezentace české kultury v zahraničí a v neposlední řadě kulturní networking.

 

 

mala-inventura-16
Za vizuálem opět stojí Kakalík. Zdroj: www.malainventura.cz

 

 

Čtrnáctý ročník festivalu již potřetí zahájí slavnostní galavečer při příležitosti udílení cen Česká divadelní DNA, stane se tak v divadle Archa 22. února od 20 hodin. Ceny se předávají každé dva roky za mimořádný přínos na poli nového divadla.

 

Nominaci na tři ocenění za výjimečný počin na poli nového divadla získal například projekt Korekce, který vznikl ve spolupráci souboru VerTeDance, režiséra Jiřího Havelky a Clarinet Factory (více se dočtete >>>zde), dále Studio ALTA, Handa Gote research & development za Svěcení jara (více >>>zde), realizace a otevření multifunkčního prostoru Jatka 78, Pavel Zajíček s Miroslavem Bambuškem za Pustinu, Wariot Ideal za GundR (recenzovali jsme >>>zde), Jiří Vydra, Monstrkabaret Freda Brunolda, ME-SA se SuperNaturals (více např. >>>zde). Cenu za mimořádný dlouhodobý přínos, rozvoj a podporu nového divadla obdrží Pavel Štourač, ocenění mimořádnou podporu a prezentaci českého nového divadla v zahraničí dostane Márta Ladjánszki z Maďarska.

 

 

Ředitelka festivalu Adriana Světlíková k programu letošního festivalu prozradila: „Bilancovat je potřeba.  A navíc s takovým programovým potenciálem jaký letos nabízí domovské scény.  Zájem ze zahraničí i z regionů ČR je opravdu velký, a tak se ukáže, kdo nejvíc zaboduje. Malá inventura nabídne konečně prostor i pro nezávislé produkce v rámci sekce Tažní ptáci a dává příležitost umělcům začínajícím (Nová krev na scéně). Podařilo se nám přivést i mimořádný zahraniční program tentokrát z Francie. Bude to pořádná Inventura!“

 

Malá inventura každoročně přináší výrazné výtvarně-performativní ztvárnění festivalového centra. To se letos nachází ve Studiu ALTA, kde vznikne putovní interaktivní divadelní kavárna Café Theatroom. „Kavárna bude netradičním místem pro setkávání návštěvníků, umělců a festivalových hostů, ale také originálním jevištěm divadelních performancí a workshopů pod vedením autorů jednotlivých instalací.“ Říká autor konceptu Jiří Vydra.

Na festivalu se během osmi večerů představí celkem sedmatřicet akcí. Podrobný program festivalu je k dispozici >>>zde.

 

 

 


Termín konání: 22.2. - 29.2.
zpět na titulní stránku... zpět na rubriku...