MeetFactory v novém roce přivítá rezidentního umělce ze Španělska | kulturissimo.cz - Vaše lepší stránka. Ta kulturní


Kulturní portál s přehledem - hudba, výstavy, divadlo, film
Vaše lepší stránka. Ta kulturní.

zpět na titulní stránku...

zpět na rubriku...

Výstavy

MeetFactory v novém roce přivítá rezidentního umělce ze Španělska

redakce | 20.12.2013

Mezinárodní centrum pro současné umění MeetFactory uvítá díky partnerství se Španělskou ambasádou v Praze v roce 2014 španělského vizuálního umělce Ivana Izquierdu. Ten zde bude v rámci tříměsíčního pobytu realizovat velkoplošnou nástěnnou malbou na Galerii Zeď.

 

Ivan Izquierdo, Installation view exhibition Wunderkammer 1, 2012
Ivan Izquierdo, Installation view exhibition Wunderkammer 1, 2012

 

 

Rezidenční program MeetFactory podporuje mezinárodní umělce, kterým poskytuje zázemí a prostor pro tvorbu i prezentaci, čímž propojuje domácí a mezinárodní umělecké prostředí. Důraz je kladen na výběr kvalitních vizuálních umělců s přesahy do dalších uměleckých žánrů. Práce umělců-rezidentů je prezentována širokému spektru českého publika: MeetFactory pravidelně pořádá akce Open Studios a KičnBetl, kde se návštěvníci mohou potkat s umělci, navštívit jejich ateliér, shlédnout jejich tvorbu a diskutovat s nimi.

 

Ivan Izquierdo, Sua Cuique Persona (Mural at the Bienal de Arte Contemporáneo de Casablanca), 2012
Ivan Izquierdo, Sua Cuique Persona (Mural at the Bienal de Arte Contemporáneo de Casablanca), 2012


 

Historicky prvním španělským rezidenčním umělcem MeetFactory bude začátkem příštího roku Ivan Izquierdo, multidisciplinární umělec, který pracuje napříč současnými uměleckých žánry, a při své práci čerpá z nových médií a digitálních technologií, stejně jako z kresby či street artu. Zajímají ho různé koncepty a překrývání reality a fantazie, a vytváří obrazy a zvuky, které si v první řadě kladou za cíl prozkoumat stav člověka a jeho vztah k moderní společnosti, přírodě a technice. Pro vyjádření svých myšlenek pracuje se širokou škálou médií od tuše, uhlu a grafitu až k animaci a videu. Tuto směs prvků používá v různých formátech a velikostech. Jeho díla v divákovi provokují jakýsi pocit neklidu, nutí je k pohybu po prostoru a k přemýšlení o divákově vlastní realitě a jeho interakci s různými aspekty dnešní společnosti.

 

Ivan Izquierdo, Uroboros Xao Quá (liar Uroboros), series of drawings, 2013
Ivan Izquierdo, Uroboros Xao Quá (liar Uroboros), series of drawings, 2013

 

 

V průběhu své tříměsíční rezidence otevře Ivan Izquierda několikrát své studio pro veřejnost, a na závěr svého pobytu v MeetFactory realizuje nástěnnou malbu na velkoplošné Galerii Zeď, která prezentuje jak současnou graffiti a street artovou scénu, tak se pokouší o přesah k novým formátům klasické malby.


Termín konání: od 1.1.
Kde: MeetFactory
Adresa: Ke Sklárně 3213/15, Praha 5
Další info: http://meetfactory.cz/
zpět na titulní stránku... zpět na rubriku...