Mezinárodní hudební festival Český Krumlov je za dveřmi – přinášíme velkou letní soutěž o vstupenky na závěrečný galakoncert! | kulturissimo.cz - Vaše lepší stránka. Ta kulturní


Kulturní portál s přehledem - hudba, výstavy, divadlo, film
Vaše lepší stránka. Ta kulturní.

zpět na titulní stránku...

zpět na rubriku...

Hudba

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov je za dveřmi – přinášíme velkou letní soutěž o vstupenky na závěrečný galakoncert!

redakce | 2.7.2012

Český Krumlov čeká v červenci a srpnu opět jeden z největších svátků vážné hudby v kalendáři jejích milovníků. Závěrečným koncertem Plácida Dominga završil loni Mezinárodní hudební festival Český Krumlov své dvacetiletí. Během něj se na pódiích pod širým nebem či v zámeckých prostorách objevil bezpočet umělců ze zahraničí i z České republiky. Slavná jména přitahují obecnou pozornost, ale festival nabízí leccos i pro odborníky v oblasti klasické hudby či jiných žánrů, do nichž postupně víc a víc zasahuje.

 

Dmitri Hvorostovsky
Dmitri Hvorostovsky


Toto dramaturgické rozpětí je zřejmé i letos. Zahajovací koncert v pátek 20. července bude v Pivovarské zahradě patřit hvězdě newyorské Metropolitní opery, barytonistovi Dmitriji Hvorostovskému. Sobota 28. 7. představí tamtéž pozoruhodný počin britského skladatele Tolgy Kashifa – rozměrné symfonické dílo pro orchestr a dva sbory, rozvíjející motivy písní slavné rockové skupiny a pojmenované výmluvně The Queen Symphony. Závěr MHF ČK 2012 seznámí v sobotu 18. srpna diváky s vlivným kanadským kvartetem tenoristů, kteří pojímají svůj repertoár mezižánrově a vystupovali například i s Céline Dionovou a dalšími superhvězdami. Mezitím se však na festivalu odehraje leccos dalšího.

V sobotu 4. srpna hudebně gastronomický balkánský večer se souborem Bobana i Marka Markovićových, o týden později, 11. srpna, jazzově laděný koncert deseti z nejlepších trumpetistů světa. Už 21. července přijede vnuk slavného Davida Oistracha Valerij poblahopřát Václavu Hudečkovi do Zámecké jízdárny k významnému životnímu jubileu zvláštním koncertem, na kterém vystoupí i další přátelé oslavence. V pátek 27. července se na stejném místě s publikem podělí o své skvostné interpretační umění ruský klavírista Konstantin Scherbakov. A Maškarní sál českokrumlovského hradu a zámku také nezůstane stranou. Proběhnou v něm zajímavé koncerty Panochova kvarteta, Jiřího Bárty či Musicy Florey, jejíž autentická interpretace barokní hudby se do tohoto prostoru báječně hodí.

 

Boban i Marko Markovič Orkestar
Boban i Marko Markovič Orkestar

 

Na MHF Český Krumlov volně naváží tři reprízy mimořádně úspěšné operní inscenace Leoncavallových Komediantů. V hlavní roli Cania opět vystoupí světově proslulý tenorista José Cura, kterého si české publikum velice oblíbilo. Hrát a zpívat se bude od 24. do 26. srpna před Otáčivým hledištěm v zahradě českokrumlovského zámku.


Další informace o festivalu a kompletní program najdete na festivalkrumlov.cz.


POZOR! VELKÁ LETNÍ SOUTĚŽ O VSTUPENKY NA KANADSKÉ TENORY - SLAVNOSTNÍ ZÁVĚREČNÝ KONCERT FESTIVALU!


Na portálu kulturissimo.cz máte možnost vyhrát celkem deset volných vstupenek na závěrečný  galakoncert kanadských  tenorů. Stačí odpovědět na dvě soutěžní otázky:


1/  Kanadské tenory doprovodí na slavnostním závěrečném koncertě:
a) Česká filharmonie
b) Pražská komorní filharmonie
c) Symfonický orchestr Českého rozhlasu2/ Kolik myslíte, že nám do redakce dorazí správných odpovědí na první otázku za dobu konání soutěže?
 

Výhercem vstupenek se stane těch pět soutěžících, kteří správně odpoví na první otázku a zároveň budou nejblíže se svým odhadem počtu správných odpovědí. Každý z výherců vyhrává dvě vstupenky. Lístky budou pro výherce k vyzvednutí v den koncertu (18. srpna) na pokladně v místě koncertu – v Pivovarských zahradách v Českém Krumlově.


Odpovědi zasílejte do 5. srpna e-mailem na adresu info(zavinac)kulturissimo.cz a do předmětu zprávy uveďte „SOUTĚŽ – Český Krumlov“. Výherce budeme kontaktovat e-mailem.
 


Přejeme hodně štěstí!

 

Kanadští tenoři: Victor Micallef, Clifton Murray, Remigio Pereira, Fraser Walters
Kanadští tenoři: Victor Micallef, Clifton Murray, Remigio Pereira, Fraser Walters

 


Svou účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s uchováním Vaší e-mailové adresy v databázi portálu kulturissimo.cz pro účely rozesílání kulturních tipů a informací o dalších soutěžích o vstupenky i jiné ceny. Po obdržení prvního takového informačního e-mailu se z databáze budete mít možnost kdykoliv odhlásit.


Termín konání: 20.7. - 18.8.
zpět na titulní stránku... zpět na rubriku...