V létě opět proběhne Mezinárodní hudební festival Český Krumlov | kulturissimo.cz - Vaše lepší stránka. Ta kulturní


Kulturní portál s přehledem - hudba, výstavy, divadlo, film
Vaše lepší stránka. Ta kulturní.

zpět na titulní stránku...

zpět na rubriku...

Hudba

V létě opět proběhne Mezinárodní hudební festival Český Krumlov

redakce | 17.6.2013

Od 19. července do 17. srpna 2013 se koná 22. ročník letní hudební přehlídky, která nabídne nejen klasickou hudbu, ale například i jazz, muzikál či flamenco – to vše v podání špičkových interpretů.

 

Elīna Garanča, foto: Karina Schwarz
Elīna Garanča, foto: Karina Schwarz/Deutsche Grammophon

 

Tváří 22. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov  bude slavná lotyšská mezzosopranistka Elīna Garanča, která festival zahájí operním recitálem za doprovodu Symfonického orchestru Českého rozhlasu, rezidenčního tělesa MHF Český Krumlov. Den poté v Českém Krumlově zazní symfonická pocta legendární kapele Queen, jejíž provedení loni v létě zhatilo počasí: The Queen Symphony pod taktovkou skladatele Tolgy Kashifa. Festival nabídne mimo jiné i gratulační koncert k 25. výročí založení skupiny Čechomor, pěvecký recitál basbarytonisty Adama Plachetky či flamenco v podání španělského kytaristy Carlose Piñany. Na pódium Pivovarské zahrady se vrátí zpěváci z Broadwaye s populárními melodiemi z muzikálů a rockových oper, chybět nebude jazzový koncert (tentokrát pod názvem Noc jazzových trumpetistů), ani tradiční tzv. národní večer zaměřený na kulturu a gastronomii některé země či regionu, v němž se letos přeneseme do Ruska. Milovníci komorní hudby se mohou těšit na sérii komorních koncertů v Maškarním sále, jejichž počet se letos pro velký zájem rozšíří. Na závěr festivalu se představí renomovaná houslistka Albena Danailova spolu se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu.

 

Adam Plachetka, foto: Ilona Sochorová
Adam Plachetka, foto: Ilona Sochorová

 

Jeden z koncertů bude tradičně věnován členům Klubu přátel MHF Český Krumlov. Tentokrát to bude koncert fenomenálního jihokorejského klavíristy Kun Woo Paika, který se uskuteční 2. srpna v Zámecké jízdárně. Členové klubu mají na tento koncert vstup zdarma či s výraznou slevou, podle druhu členské karty.

 

Albena Danailova
Albena Danailova


Termín konání: 19.7. - 17.8.
zpět na titulní stránku... zpět na rubriku...