Spisovatel Michal Ajvaz bude v Klementinu předčítat ze svých knih – vyhrajte je v naší soutěži! | kulturissimo.cz - Vaše lepší stránka. Ta kulturní


Kulturní portál s přehledem - hudba, výstavy, divadlo, film
Vaše lepší stránka. Ta kulturní.

zpět na titulní stránku...

zpět na rubriku...

Ostatní

Spisovatel Michal Ajvaz bude v Klementinu předčítat ze svých knih – vyhrajte je v naší soutěži!

redakce | 26.3.2013

Druhý aprílový týden zavítá do Národní knihovny ČR spisovatel, který prostory Klementina opatřené aurou zázraků a překvapení zvěčnil ve svých knihách jako Druhé město nebo Návrat starého varana. Nejen jejich úryvky zazní ve čtvrtek 11. dubna od půl šesté na autorském čtení a besedě s Michalem Ajvazem.

 

Michal Ajvaz
Michal Ajvaz

 

Už názvy odborných děl Michala Ajvaze Tajemství knihy, Příběh znaků a prázdna, nebo Sny gramatik a záře písmen naznačují, že se jedná o autora, který má ke knihám i knihovnám blízko. V jeho románech je to často právě kniha, slovo, písmo nebo podivný znak, které zaujmou hlavního hrdinu a pátrání po kořenech jejich záhady jej uvrhne do nečekaného dobrodružství. Kromě próz jako Lucemburská zahrada (2012, Druhé město), Tyrkysový orel (1997, Hynek), Prázdné ulice (2004, Petrov), povídky Návrat starého varana či básně Vražda v hotelu Intercontinental (2012, Druhé město), je Michal Ajvaz známý i svými filosofickými spisy: Znak, sebevědomí a čas (2007, Filosofia), Světelný prales (2003, Oikoymenh) či Cesta k pramenům smyslu (2012, Filosofia).

 

Druhé město
Obálka knihy Druhé město

 

Autorské čtení a beseda s Michalem Ajvazem v Národní knihovně ČR je tedy příznačné. Držitel ocenění Magnesia Litera za Knihu roku 2012 bude mimo jiné číst z textů, v nichž Klementinum figuruje jako tajemné místo a džungle miliónů stránek, kde je díky nadměrné koncentraci literatury a knih možné téměř všechno. Kromě ukázky z loňského vydání knihy Vražda starého varana bude autor předčítat také z vyprodaného titulu Druhé město.

 

Obálka knihy Lucemburská zahrada
Obálka knihy Lucemburská zahrada

 

Pro čtenáře, kteří by se setkání rádi zúčastnili, ale z nějakého důvodu nebudou moci, jsme připravili soutěž o nově vydaný román Druhé město podepsaný autorem, jež budou moci získat hned tři výherci. Stačí odpovědět na dvě soutěžní otázky:

 

1/  Ve kterém roce se narodil spisovatel Michal Ajvaz?

2/ Kolik myslíte, že nám do redakce dorazí správných odpovědí na první otázku za dobu konání soutěže?


Výherci knih se stanou ti soutěžící, kteří správně odpoví na první otázku a zároveň budou nejblíže se svým odhadem počtu správných odpovědí. Knihy výhercům budou zaslány poštou.
Odpovědi spolu se svým jménem a adresou zasílejte do 1. dubna e–mailem na adresu info(zavinac)kulturissimo.cz a do předmětu zprávy uveďte „SOUTĚŽ – Ajvaz“.  Výherce budeme kontaktovat e-mailem.

 


Přejeme hodně štěstí!
Svou účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s uchováním Vaší e-mailové adresy v databázi portálu kulturissimo.cz pro účely rozesílání kulturních tipů a informací o dalších soutěžích o vstupenky i jiné ceny. Po obdržení prvního takového informačního e-mailu se z databáze budete mít možnost kdykoliv odhlásit.

 

Michal Ajvaz


Termín konání: 11.4.
Kde: Národní knihovna České republiky
Adresa: Klementinum 190, Praha 1
Další info: http://www.nkp.cz
zpět na titulní stránku... zpět na rubriku...