Studentský projekt NaFilm by měl příští rok veřejnosti přiblížit (nejen) historii českého filmu | kulturissimo.cz - Vaše lepší stránka. Ta kulturní


Kulturní portál s přehledem - hudba, výstavy, divadlo, film
Vaše lepší stránka. Ta kulturní.

zpět na titulní stránku...

zpět na rubriku...

Film

Studentský projekt NaFilm by měl příští rok veřejnosti přiblížit (nejen) historii českého filmu

redakce | 20.11.2014

Studenti filmových studií z Filozofické fakulty Univerzity Karlovy se pustili do ambiciózního projektu. Snaží se vyvolat společenskou diskuzi a zasadit se o založení Národního filmového muzea (NaFilM). Ve spolupráci s Museem Montanelli (MuMo, nezisková organizace Nadace DrAK) proto připravují výstavu Trailer NaFilM, která by měla motivovat veřejnost k zájmu o český film a představit, jak by české filmové muzeum mohlo vypadat. Výstava bude probíhat od května do října příštího roku.

 

 

nafilm-1
Zdroj: www.nafilm.org

 

Film není jen to, na co se chodí do kina, zdůrazňují studenti. Trailer NaFilM proto návštěvníky zavede i do zákulisí filmové tvorby. „Jsme přesvědčení o tom, že český film si svoje vlastní muzeum opravdu zaslouží, a rádi bychom to dokázali i ostatním. Názor veřejnosti je pro nás důležitý a do projektu bychom ji rádi zapojili,“ uvedli realizátoři projektu NaFilM. Kromě toho návštěvníci uvidí návrhy, jak by mohlo filmové muzeum vypadat.

 

Snahu studentů mohou příznivci podpořit libovolnou finanční částkou podpořit na webu Hithit.cz (www.hithit.com/cs/project/945/pojdte-nafilm-do-muzea) – právě teď zde běží kampaň nazvaná Pojďte na film do muzea!, která potrvá až do 20. prosince. Jako výraz díků si budou moci vybrat některý z originálních dárků od filmových perníčků až po dobrodružnou filmovou bojovku v ulicích Prahy.

 

 

nafilm-2
Zdroj: www.nafilm.org

 

 

O stoletém vývoji českého filmu se návštěvník chystané výstavy dozví mnoho zajímavých informací. Odhalí například tajemství filmových zvuků a ruchů, seznámí se s osudy a filmy tvůrců, kteří z politických důvodů odešli do zahraničí, získá také přehled o tom, jak promítání vnímali avantgardisté první poloviny 20. století. Výstava bude pojata interaktivně. Spoustu prvků si tak ti, kteří do Musea Montanelli zavítají, budou moci vyzkoušet na vlastní kůži. Výstavu doprovodí také přednášky a diskuze, workshopy, speciální komentované prohlídky a programy pro školy.

 

Podívejte se na skvělé studentské video, které divákům připomíná proslulé scény ze známých českých snímků!

 

zpět na titulní stránku... zpět na rubriku...