Noc jazzových trumpetistů v Krumlově završí Big Band Gustava Broma | kulturissimo.cz - Vaše lepší stránka. Ta kulturní


Kulturní portál s přehledem - hudba, výstavy, divadlo, film
Vaše lepší stránka. Ta kulturní.

zpět na titulní stránku...

zpět na rubriku...

Hudba

Noc jazzových trumpetistů v Krumlově završí Big Band Gustava Broma

redakce | 23.7.2013

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov nabízí ve svém programu jako každoročně také jazzový koncert. Tentokrát se uskuteční pod názvem Noc jazzových trumpetistů. Vystoupí sólisté Jiří Hlava, Lukáš Oravec, Július Baroš a Miroslav Hloucal společně s legendárním Big Bandem Gustava Broma.

 

Big Band Gustava Broma
Big Band Gustava Broma

 

Orchestr založil Gustav Brom v roce 1940 a vedl ho plných pětapadesát let, až do své smrti v roce 1995. Za dobu své existence si orchestr vydobyl světové renomé, v šedesátých letech 20. století se podle amerických odborníků zařadil mezi deset nejlepších big bandů světa. S kapelou hostovaly největší hvězdy jazzu i popu – Maynard Fergusson, Dizzy Gilespie, Dianna Ross & The Supremes, Ray Conniff a mnoho dalších. V současnosti orchestr působí pod uměleckým vedením Vlada Valoviče a stal se rezidenčním souborem Českého rozhlasu pro roky 2013 a 2014.

 

Július Baroš
Július Baroš

 

Do repertoáru dalšího z vystupujících, trumpetisty Jiřího Hlavy, také patří mimo jiné jazz a pop. Spolupracoval s mezinárodními rozhlasovými orchestry EBU-UER (European Broadcasting Union), koncertoval s trumpetisty, jakými jsou např. James Morrison či Bobby Shew. Nyní působí v Big Bandu Felixe Slováčka. V rámci večera dále vystoupí žilinský rodák Lukáš Oravec, jazzový trumpetista Július Baroš a trumpetista, skladatel a aranžér Miroslav Hloucal. Záznam koncertu bude vysílat Český rozhlas Vltava 3. ledna 2014 v 17:45.

 

Lukáš Oravec
Lukáš Oravec


Termín konání: 3.8.
zpět na titulní stránku... zpět na rubriku...