Máme pro vás listopadovou knižní soutěž, tentokrát je ve hře francouzský detektivní román Alex! | kulturissimo.cz - Vaše lepší stránka. Ta kulturní


Kulturní portál s přehledem - hudba, výstavy, divadlo, film
Vaše lepší stránka. Ta kulturní.

zpět na titulní stránku...

zpět na rubriku...

Knihy

Máme pro vás listopadovou knižní soutěž, tentokrát je ve hře francouzský detektivní román Alex!

SOUTĚŽ | redakce | 21.11.2014

Začátkem listopadu vyšla v nakladatelství Kniha Zlin další novinka, detektivní román Alex z pera francouzského autora Pierra Lemaitra. Právě teď mají tři čtenáři možnost získat tuto knihu v naší soutěži.

 

 

 
Zdroj: www.knihazlin.cz

 

 

Při únosu rozhoduje prvních několik hodin – už tak mizivá šance na přežití oběti pak s postupujícím časem klesá prakticky k nule. Alex Prévostová, krásná, schopná a houževnatá pětatřicetiletá ošetřovatelka, miluje paruky. Jednoho dne ji unese přímo z ulice neznámý muž a uvězní ji v opuštěném skladišti, kde pro ni uchystal podivný způsob mučení. Velitel C. V. a jeho pařížští detektivové se při pátrání po Alex nemají čeho chytit: chybí podezřelí i stopy. Naděje na její záchranu se kvapem ztenčuje, komisař se o jejím záhadném osudu může až do hořkého konce jenom dohadovat. Závěrečná tragédie je zcela nečekaná.

 

 

 alex-soutez-2
Pierre Lemaitre. Zdroj: www.wikipedia.org

 

Pierre Lemaitre (1951) je francouzský spisovatel a scenárista. Za svou prvotinu Travail soigné (Pečlivá práce) získal ocenění na knižním festivalu v Cognacu v roce 2006. Jeho další romány Robe de marié (2009, Svatební šaty), Cadres noirs (2010, Černé kádry) nebo Au revoir là-haut (2013, Na shledanou tam nahoře) mu vynesly chválu kritiky i čtenářů, za posledně jmenovaný obdržel v roce 2013 prestižní francouzskou Goncourtovu cenu za literaturu. Důkazem toho, že je Lemaitre mistr detektivních románů a thrillerů se skvělým stylem a originálními zápletkami, je i detektivní série, jíž je Alex (2013, Kniha Zlin 2014) druhým pokračováním. Jeho knihy byly přeloženy do více než dvou desítek jazyků.

 

Pro ty, kteří by Alex rádi měli ve své knihovně, máme nyní připraveny tři soutěžní výtisky. Stačí jen odpovědět na naši otázku:

Jak zní jméno komisaře, který po Alex pátrá?

 

Výherci se stanou ti tři soutěžící, kteří správně odpovědí na soutěžní otázku a budou vylosováni. Ceny výhercům zašleme poštou.

 

Vítězkami soutěže se stávají: Ilona Ptáčková, Lucie Křivánková a Radka Novotná
Gratulujeme!
 
 

 

Odpovědi spolu se svým jménem a poštovní adresou zasílejte do 2. prosince 2014 e-mailem na adresu info(zavinac)kulturissimo.cz a do předmětu zprávy uveďte „SOUTĚŽ – Alex“.  Výherci budou kontaktováni e-mailem.

 

 

Svou účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s uchováním Vaší e-mailové adresy v databázi portálu kulturissimo.cz pro účely rozesílání kulturních tipů a informací o dalších soutěžích o vstupenky i jiné ceny. Po obdržení prvního takového informačního e-mailu se z databáze budete mít možnost kdykoliv odhlásit.

 

 

 

 

- 2.12.
zpět na titulní stránku... zpět na rubriku...