Soutěž o zbrusu nový román Antoine Bella Průzkumníci | kulturissimo.cz - Vaše lepší stránka. Ta kulturní


Kulturní portál s přehledem - hudba, výstavy, divadlo, film
Vaše lepší stránka. Ta kulturní.

zpět na titulní stránku...

zpět na rubriku...

Knihy

Soutěž o zbrusu nový román Antoine Bella Průzkumníci

SOUTĚŽ | redakce | 12.5.2014

V těchto dnech se na pulty knihkupců dostává další kniha francouzského autora Antoine Bella nazvaná Průzkumníci. Volně navazuje na jeho román Falzifikátoři, který vyšel v češtině již minulý rok. Napínavá konspirativní novela si bere na mušku tajné služby, různé teorie spiknutí a děj se částečně točí i kolem zbraní hromadného ničení, které samotný autor považuje za falzifikace století. Bello zde ventiluje svou frustraci z USA, „které poučují celý svět a samy nejsou schopné uspořádat řádné volby”. Dva výtisky této zcela čerstvé knižní novinky máte nyní možnost získat v naší soutěži

 

Zdroj: Kniha Zlin
Zdroj: Kniha Zlin


 

Hlavní hrdina románu Sliv, zvláštní agent KFR, se snaží zjistit, pro koho pracuje a proč. S jistotou ví jen to, že „Konsorcium pro falzifikaci reality“ je tajná mezinárodní organizace, která se snaží ovlivňovat lidské dějiny a jejíž existencí závažně otřásl jistý den – 11. září 2001. Sledujeme ale i příběh Youssefa, rozpolceného mezi svou vírou a přátelství, Magy, mladé moderní ženy, kterou sňatek uvrhne do rodiny fundamentalistů, a Leny, jejíž profesní rivalita se Slivem možná skrývá pocity jiného řádu.

 

 

Antoine Bello je francouzský spisovatel a podnikatel, který se narodil v Bostonu francouzským rodičům, má francouzské i americké občanství. Ještě během studií založil firmu poskytující administrativní služby, která stojí i za webovými stránkami Rankopedia, shromažďujícími statistiky a žebříčky z různých oborů lidské činnosti. Pobýval ve Francii, v USA, v Japonsku a ve Švédsku, nyní žije v New Yorku. Psát začal poměrně brzy, ale prorazil až v roce 1996 sbírkou povídek Les Funambules (Akrobati). Od té doby publikoval pět románů, za které získal několik literárních ocenění - Éloge de la pièce manquante (1998, Oslava chybějícího dílku, detektivní příběh z prostředí profesionálních hráčů puzzle), Les Falsificateurs (2007, Falzifikátoři, Kniha Zlin 2013), Les Éclaireurs (2009, Průzkumníci, Kniha Zlin, 2014).

 

Pro účast v soutěži o 2 knihy stačí odpovědět na následující soutěžní otázku a mít štěstí při losování:

 

Ve kterém roce se narodil spisovatel Antoine Bello? 

  

Výherci se stanou ti dva soutěžící, kteří správně odpovědí na soutěžní otázku a budou vylosováni. Ceny výhercům zašleme poštou.

 

Knihy v soutěži získávají Martina Holasová (Křižanovice) a Marie Stiborová (Libenice). 
Gratulujeme!
 
 

 

Odpovědi spolu se svým jménem a poštovní adresou zasílejte do 25. května 2014 e–mailem na adresu info(zavinac)kulturissimo.cz a do předmětu zprávy uveďte „SOUTĚŽ – Průzkumníci“.  Výherce budeme kontaktovat e-mailem.

 

Přejeme hodně štěstí!

Svou účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s uchováním Vaší e-mailové adresy v databázi portálu kulturissimo.cz pro účely rozesílání kulturních tipů a informací o dalších soutěžích o vstupenky i jiné ceny. Po obdržení prvního takového informačního e-mailu se z databáze budete mít možnost kdykoliv odhlásit.

zpět na titulní stránku... zpět na rubriku...