Slavonice fest – hudba i film bez festivalového plotu | kulturissimo.cz - Vaše lepší stránka. Ta kulturní


Kulturní portál s přehledem - hudba, výstavy, divadlo, film
Vaše lepší stránka. Ta kulturní.

zpět na titulní stránku...

zpět na rubriku...

Film

Slavonice fest – hudba i film bez festivalového plotu

redakce | 10.6.2014

První ročník letního filmového a hudebního festivalu Slavonice fest nabídne od 27. do 31. července 2014 výjimečnou přehlídku filmů, koncertů pod širým nebem, chybět nebudou ani taneční party. Za jeho realizací stojí režisér Ondřej Trojan, kterému renesanční město ležící na pomezí Čech, Moravy a Rakouska doslova učarovalo. „Slavonice jsou pro mě to nej, co může nabídnout léto v Čechách. Starobylé městské centrum, zázemí místních kulturních svatostánků, zvlněné přírodní scenérie, den u rybníka, v lese nebo na kole, večer na zahrádce pohodové restaurace… Mám rád film, hudbu i onu línou prosluněnou atmosféru a právě tato substance na mne nikde jinde nepůsobí tak intenzivně jako ve Slavonicích“, vysvětluje Trojan, proč se rozhodl pustit do nového festivalu právě zde. „Jsem náturou budovatel, lákají mne nové výzvy, navzdory obrovské konkurenci letních festivalových akcí. Věřím, že náš festival bude hravý, přívětivý i divoký jako okolní příroda, neohraničený festivalovým plotem, svobodný, pestrý, romantický a zábavný.“

 

Slavonice Fest
Plakát k prvnímu ročníku Slavonice festu


 

Ve filmové části, která je rozdělena do čtyř sekcí, uvidí diváci 31 filmů. V Sekci World zastupuje světovou kinematografii například letošní britsko-irská mysteriózní novinka Frank, oceněná dokumentární fikce Nick Cave: 20 tisíc let na zemi, polsko-dánské drama Ida, celovečerní dokument se záznamem koncertu legendární kapely Led Zeppelin The Song Remains the Same, rakouská krimikomedie Drtič kostí, holandská romantická komedie Ráj řízků, dánské drama Hon a mnohé další. Sekce Róna nabídne oscarový film Umělec nebo komediální Zvuk hluku a další vychytávky pro filmové fanoušky podle výběru výtvarníka Jaroslava Róny. V České sekci se objeví novinka Miroslava Krobota s herci z Dejvického divadla Díra u Hanušovic nebo herecký koncert držitelů Českých lvů Jiřího Schmitzera a Petry Špalkové Jako nikdy. Sekce originální produkce televize HBO připravila maraton projekcí kultovní série Temný případ/True Detective/ či horkou novinku o začátku epidemie AIDS v 80. letech  Normal Heart s Julií Roberts. Letní kino na náměstí uvede v doprovodném programu kromě českých komedií Pějme píseň dohola a Pojedeme k moři i velkofilmy Špinavý trik a Osamělý jezdec.

 

V hudební část festivalu se vystřídá 21 kapel a 6 DJ´s – na zahajovací párty odstartují festival Matěj Ruppert a Roman Holý s G Point Hunters, po 21 letech, kdy přijel s kytarou na legendární svatbu tří členů divadla Sklep, se do Slavonic vrací David Koller se svým sólovým projektem David Koller & Band, dál vystoupí Vypsaná Fixa, Prago Union, Circus Ponorka, Jasná páka, Please the Trees, Sunflower Caravan, Vladimír Merta, Lenka Nová, Zevláky s Vojtou Kotkem, Garage & Tony Ducháček, Vojta Lavička a Gipsy Spirit, Marimba Live Drums, Beata Havlenková, Čokovoko, September 2´nd  a další.

 

Filmové projekce jsou soustředěny přímo do historického centra jihočeských Slavonic, koncerty bude hostit na Velké scéně i v hudební Stodole příhraniční Maříž a after party se odehrají v kultovním slavonickém Kulturáku. Festival není soutěžní. Slavonice fest chce ve čtyřdenním  kulturním happeningu spojit to nejlepší z léta, filmu a hudby s mimořádnou energií renesančních Slavonic. Proto jedinou cenou, kterou festival udělí, bude Cena diváků pro nejlepší film.

 

Více informací a program najdete na www.slavonicefest.cz.


Termín konání: 27.7. - 31.7.
zpět na titulní stránku... zpět na rubriku...