Jak vypadá Bach v teniskách či s baskytarou? Vyhrajte s námi lístky do Krumlova! | kulturissimo.cz - Vaše lepší stránka. Ta kulturní


Kulturní portál s přehledem - hudba, výstavy, divadlo, film
Vaše lepší stránka. Ta kulturní.

zpět na titulní stránku...

zpět na rubriku...

Hudba

Jak vypadá Bach v teniskách či s baskytarou? Vyhrajte s námi lístky do Krumlova!

SOUTĚŽ | redakce | 15.7.2014

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov i letos nabízí několik večerů s ne zcela tradičním pojetím klasické hudby. V pátek 1. srpna propukne v Zámecké jízdárně koncert nazvaný Bach goes samba and tango – Bach v teniskách či s baskytarou, jenž nabídne kombinaci barokní hudby s latinskoamerickými rytmy v ojedinělém projektu komorního souboru The Classical Music Maniacs, jehož cílem je neopakovatelná interpretace klasické hudby spojená s jazzem a lidovou hudbou. Komorní smyčcový ansámbl The Classical Music Maniacs je složen z dvanácti excelentních hudebníků, zakladatelem a vedoucím souboru je houslista a koncertní mistr Slovenské filharmonie Jarolím Emmanuel Ružička. Návštěvníci se mohou těšit na brazilského perkusionistu Luise Ribeiru a s kytarou se připojí Miriam Rodriguez Brüllová Na koncertě kromě Bachových melodií zazní například hudba Antonia Vivaldiho, Ástora Piazzolly (1921–1992) či Carlose Gardela (1890–1935). Jak napovídá titulek koncertu, bude program večera doplněn i tancem. V první srpnový večer své umění předvede slovenský tanečník Karol Brüll a jeho taneční partnerka Viktoria Bolender, s níž společně dosáhli velkých úspěchů na Slovensku i v zahraničí.

 

Classical Music Maniacs, foto: Robert Homola
Classical Music Maniacs, foto: Robert Homola


Tentokrát v naší soutěži můžete získat dvě volné vstupenky, na koncert Bach goes samba and tango – Bach v teniskách či s baskytarou, jenž se v rámci českokrumlovského Mezinárodního hudebního festivalu odehraje 1. srpna 2014. Stačí odpovědět na naši soutěžní otázku:

 

Odkud pochází tanečnice Viktoria Bolender? 

 

Výherce dvou volných vstupů  vylosujeme z došlých zpráv se správnými odpověďmi. Vstupenky budou výherci zaslány poštou.

 

Odpovědi zasílejte do úterý 22. července 2014  e-mailem na adresu info(zavinac)kulturissimo.cz a do předmětu zprávy uveďte SOUTĚŽ – Bach goes samba and tango.

 

VÝHERCEM SOUTĚŽE SE STÁVÁ JAKUB URBANČÍK. GRATULUJEME!  

 

Přejeme hodně štěstí!

 

Svou účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s uchováním Vaší e-mailové adresy v databázi portálu kulturissimo.cz pro účely rozesílání kulturních tipů a informací o dalších soutěžích o vstupenky i jiné ceny. Po obdržení prvního takového informačního e-mailu se z databáze budete mít možnost kdykoliv odhlásit.


Termín konání: 1.8.
zpět na titulní stránku... zpět na rubriku...