První ze soutěží o lístky na Festival Spectaculare: RootlessRoot Company v Akropoli | kulturissimo.cz - Vaše lepší stránka. Ta kulturní


Kulturní portál s přehledem - hudba, výstavy, divadlo, film
Vaše lepší stránka. Ta kulturní.

zpět na titulní stránku...

zpět na rubriku...

Divadlo

První ze soutěží o lístky na Festival Spectaculare: RootlessRoot Company v Akropoli

SOUTĚŽ | redakce | 17.12.2014

Na přelomu ledna a února se na několika místech v Praze odehraje řada představení, koncertů a dalších akcí spojených pod hlavičkou Festivalu Spectaculare. Na festival, jeho hlavní hvězdy i další program jsme již zvali (více se můžete dočíst zde>>>) a nyní přinášíme první ze série soutěží, ve kterých budete moci vyhrát lístky na festivalové koncerty i představení. Aktuálně tedy soutěžíme o dvě vstupenky na představení  RootlessRoot Company dne 21. ledna 2015 v Paláci Akropolis.

 

spectaculare

Foto: spectaculare.cz

 

 

RootlessRoot Company se vrací do Prahy se svou charakteristickou taneční poetikou. Linda Kapetanea se představí ve vizuálně podmanivém a hudebně archetypálním sólu s názvem W Memorabilia (Phaedra´s Laboratory). Pražskému publiku je značka RootLessRoot, neboli Jozef Fruček a Linda Kapetanea, dobře známá. Z poslední doby mají na kontě choreografii nejnovějšího představení souboru DOT504 Collective Loss of Memory nebo pohybovou složku úspěšné produkce Dolls z dílny Cirku La Putyka. Na prkna Paláce Akropolis nyní míří se silným představením inspirovaným tragickými antickými hrdinkami, exkluzivně s Kapetaneou nejen v roli choreografky a režisérky, ale po delší době i performerky.

 

 

Představení si všímá téma ženství nahlížené skrze trpící tělo a archetypální tragické hrdinky z dob Antiky – Faidru, Medeiu a Pásifaé. Je výsledkem intenzivní práce s lidskými emocemi a skrytými tužbami, které nedokážeme vyjádřit jinak, než tělesně.

 

"Festival Spectaculare formuje pro tanec a divadlo kontext, v němž dominuje vizuální a hudební složka. Neexistuje mnoho představení nesporné kvality, jež by se trefily do uměleckého vkusu, z něhož je tvořen festivalový program. Představení W Memorabilia od Rootlessroot Company, pražskému obecenstvu dobře známému uskupení Jozefa Fručka a Lindy Kapetaney, splňuje všechny požadované podmínky. Je nepochybně vizuálně působivé, hudebně archetypální a minimalistické a navíc s působivým emocemi nabitým tancem,“ vysvětluje Petr Boháč, dramaturg divadelního programu festivalu.

 

 

Soutěžíme o 2 volné vstupenky, na představení dne 21. ledna 2015. Stačí odpovědět na naši soutěžní otázku:

 

Kolikátý ročník Festivalu Spectaculare se bude konat?

 

Výherce dvou volných vstupů  vylosujeme z došlých zpráv se správnými odpověďmi.

 

Odpovědi zasílejte do 4. ledna 2015 e-mailem na adresu info(zavinac)kulturissimo.cz a do předmětu zprávy uveďte „SOUTĚŽ – RootlessRoot Company“.

 

VÍTĚZKOU SOUTĚŽE JE ROMANA KOPECKÁ. GRATULUJEME!

 

Přejeme hodně štěstí!

 

Svou účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s uchováním Vaší e-mailové adresy v databázi portálu kulturissimo.cz pro účely rozesílání kulturních tipů a informací o dalších soutěžích o vstupenky i jiné ceny. Po obdržení prvního takového informačního e-mailu se z databáze budete mít možnost kdykoliv odhlásit.


Termín konání: 21.1.
Kde: Palác Akropolis
Adresa: Kubelíkova 1548/27, Praha 3
Další info: http://www.palacakropolis.cz/
zpět na titulní stránku... zpět na rubriku...