Vyhrajte vstupenky na výstavu Les do písecké Sladovny! | kulturissimo.cz - Vaše lepší stránka. Ta kulturní


Kulturní portál s přehledem - hudba, výstavy, divadlo, film
Vaše lepší stránka. Ta kulturní.

zpět na titulní stránku...

zpět na rubriku...

Výstavy

Vyhrajte vstupenky na výstavu Les do písecké Sladovny!

SOUTĚŽ | redakce | 8.7.2014

Výstavní prostory písecké Sladovny se v polovině května jakoby kouzlem proměnily ve fascinující imaginární (ale mnohde i skutečný) les. V prostorách galerie se zrodil les, ve kterém návštěvníci mohou prožívat své emoce probuzené obrazem, světlem, hudbou i fyzickým vnímáním. Les je živé společenství stromů, které v mnohém připomíná společnost lidí – její neustálý koloběh od zrození (semínko stromu) až po smrt (tvorba humusu a následně vznik podmínek pro další růst). Na pozadí příběhů jednotlivých domácích dřevin – lípy, borovice, buku, jedle a smrku – je expozice LES – příběhy pěti stromů hrou i poznáním pro malé i velké. Stromy propojily celý objekt písecké Sladovny kořeny a větvemi v jediné živé tělo. Návštěvníci mohou prožít cestu lesem zvenčí i zevnitř.

 


Zdroj: Sladovna Písek

 

 

Křehká těla papírových objektů vytvořili umělci ze Spojených států – Wade Kavanaugh a Stephen B. Nguyen. Tito dva umělci spolu tvoří již od roku 2005, nejvíce se proslavili svými obrovskými objekty z krouceného papíru, kterými zaplňují celé místnosti. Každá z jejich expozicí je originálem, který se přizpůsobuje konstrukci konkrétního prostoru a zaplňuje prostor od země až po strop. Jejich „papírové prostředí“ připomínající lesy, stromy či organické části rostlin přímo obklopuje návštěvníky a vtahuje je svých útrob. Letos poprvé své dílo poprvé předvádějí mimo Spojené státy.

 

Můžete si s námi zasoutěžit o dvakrát dvě volné vstupenky na výstavu Les konanou v písecké Sladovně až do 21. září. K jejich získání stačí odpovědět na naši soutěžní otázku:

 

Ve kterém americkém městě současnosti působí autoři výstavy Les – příběhy pěti stromů, Wade Kavanaugh a Stephen B. Nguyen? 

 

Dva výherce dvou volných vstupů  vylosujeme z došlých zpráv se správnými odpověďmi. 

 

Odpovědi zasílejte do neděle 20. července 2014  e-mailem na adresu info(zavinac)kulturissimo.cz a do předmětu zprávy uveďte „SOUTĚŽ – Výstava Les“.

 

Výherkyněmi soutěže se stávají: Pavlína Komendová a Pavla Jaklová.
GRATULUJEME! 
 

 

Přejeme hodně štěstí!

 

Svou účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s uchováním Vaší e-mailové adresy v databázi portálu kulturissimo.cz pro účely rozesílání kulturních tipů a informací o dalších soutěžích o vstupenky i jiné ceny. Po obdržení prvního takového informačního e-mailu se z databáze budete mít možnost kdykoliv odhlásit.


Termín konání: 17.5. - 21.9.
Kde: Sladovna Písek
Adresa: Velké náměstí 113, Písek
Další info: http://sladovna.cz/
zpět na titulní stránku... zpět na rubriku...