Vyhrajte lístky na zvukovou procházku a světovou premiéru s Orchestrem BERG | kulturissimo.cz - Vaše lepší stránka. Ta kulturní


Kulturní portál s přehledem - hudba, výstavy, divadlo, film
Vaše lepší stránka. Ta kulturní.

zpět na titulní stránku...

zpět na rubriku...

Hudba

Vyhrajte lístky na zvukovou procházku a světovou premiéru s Orchestrem BERG

SOUTĚŽ | redakce | 25.8.2014

V pondělí 1. září vystoupí Orchestr BERG na Révovém nádvoří pražského Klementina. Součástí open air koncertu bude i zvuková procházka, která nabídne příležitost zaposlouchat se do zvuků města, jež většina z nás slyší, ale neposlouchá. Těmi je inspirována i novinka Jakuba Rataje, kterou uvedeme ve světové premiéře. V krásné přirozené akustice Révového dvora v Klementinu zazní také Pendulum Music, legendární zvuková instalace Steva Reicha, večer zakončí hudba minimalisty Johna Adamse.

 

Praha je bezpochyby krásné město. Jaké je ale po zvukové stránce? To si může na vlastní uši vyzkoušet každý, kdo dorazí 1. září 2014 na Révové nádvoří Klementina na první poprázdninový koncert Orchestru BERG. Koncert totiž zahájí krátká zvuková procházka, díky níž se posluchačům doslova otevřou uši. Druhou část koncertu uvede světová premiéra nové skladby mladého českého skladatele Jakuba Rataje, následovat bude legendární Pendulum Music, konceptuální kompozice nebo také zvuková socha Steva Reicha. Na závěr večera zazní Shaker Loops dalšího amerického minimalisty Johna Adamse. (Více informací o koncertě zde>>>)

 

Soutěžíme o dvě volné vstupenky na koncert dne 1. září 2014. Stačí odpovědět na naši soutěžní otázku:

 

 

Jak se jmenuje skladba, za niž Jakub Rataj získal letošní cenu NUBERG? 

 

 

Výherce dvou volných vstupů  vylosujeme z došlých zpráv se správnými odpověďmi. 

 

Odpovědi zasílejte do 28. srpna 2014 e-mailem na adresu info(zavinac)kulturissimo.cz a do předmětu zprávy uveďte „SOUTĚŽ – BERG – SOUNDWALK“.

 

VÝHERKYNÍ SOUTĚŽE SE STÁVÁ: Kristina Rozsypalová
GRATULUJEME!
 
 

 

Přejeme hodně štěstí!

 

Svou účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s uchováním Vaší e-mailové adresy v databázi portálu kulturissimo.cz pro účely rozesílání kulturních tipů a informací o dalších soutěžích o vstupenky i jiné ceny. Po obdržení prvního takového informačního e-mailu se z databáze budete mít možnost kdykoliv odhlásit.


Termín konání: 1.9.
zpět na titulní stránku... zpět na rubriku...