Svátky hudby přivítají jaro s Jiřím Bártou a Janou Bouškovou - soutěžte o vstupenky! | kulturissimo.cz - Vaše lepší stránka. Ta kulturní


Kulturní portál s přehledem - hudba, výstavy, divadlo, film
Vaše lepší stránka. Ta kulturní.

zpět na titulní stránku...

zpět na rubriku...

Hudba

Svátky hudby přivítají jaro s Jiřím Bártou a Janou Bouškovou - soutěžte o vstupenky!

redakce | 8.3.2012

Předposlední koncert 20. ročníku cyklu komorní hudby Svátky hudby v Praze, Václav Hudeček a jeho hosté se uskuteční ve středu 21. března v Kostele sv. Šimona a Judy v Praze a představí dva významné české interprety klasické hudby – jednoho z našich nejlepších violoncellistů Jiřího Bártu a první dámu české harfy Janu Bouškovou.

 

Jana Boušková
Jana Boušková

 


Široký repertoár Jany Bouškové obsahuje díla všech období, ale mnoho současných autorů zkomponovalo skladby přímo pro ni a na svém kontě má i řadu světových premiér. Podobně i Jiří Bárta je nadšený propagátor soudobé hudby, spolupracoval s řadou našich soudobých skladatelů, mnoho skladeb, často pro něj napsaných, uvedl v české nebo světové premiéře. A právě tato záliba obou umělců okoření i jejich vystoupení na Svátcích hudby v Praze. Kromě klasických děl Johanna Sebastiana Bacha, Ladislava Dusíka, Maxe Brucha či Antonína Dvořáka, uvedou umělci například Fratres pro violoncello a klavír (harfu) soudobého estonského skladatele Arvo Pärta.


Iniciátor, dramaturg a spoluzakladatel festivalu komorní hudby v Kutné Hoře Jiří Bárta, patří již od 90. let ke špičce violoncellistů své generace. V rámci své rozsáhlé koncertní činnosti vystupuje s orchestry, jako jsou Česká filharmonie, Slovenská filharmonie, Pražská komorní filharmonie, Pražští symfonikové, Royal Philhramonic Orchestra London nebo Berliner Symphoniker s dirigenty jako jsou Jiří Bělohlávek, Charles Dutoit, Libor Pešek, Gennadij Rozhdestvenski nebo Maxim Šostakovič. Je pravidelně zván na festivaly a pódia v Evropě, v obou Amerikách, Asii i Austrálii.

 

Jiří Bárta
Jiří BártaHarfistka Jana Boušková se díky svým výrazným uměleckým úspěchům rychle stala velmi žádanou harfistkou vystupující na renomovaných světových pódiích nejen sólově, ale i komorně s takovými interprety, jako jsou Mstislav Rostropovič, Maxim Vengerov, Jurij Bashmet, Patrick Gallois, Janne Thomsen, Sharon Kam, Christian Tetzlaff či Gustav Rivinius. Jana Boušková je zatím jedinou harfistkou v historii naší republiky, která dosáhla nejvyšších ocenění na nejprestižnějších harfových soutěžích světa – Zlatá medaile v USA International Harp Competition a  druhá cena v  International Harp Contest  v Izraeli. Jana Boušková vystupuje pravidelně sólově i v komorních sestavách na významných domácích i světových koncertních pódiích a festivalech. Mezi nejvýznamnější patří její sólové recitály v Alice Tully Hall – Lincoln Center (New York), v Châtelet v Paříži, na festivalu Pražské jaro a Berliner Festtage, účinkování na gala-Koncertu k  50. narozeninám Jurij Bashmeta v Moskvě, velké turné po Izraeli  a Evropě ad.  Jako sólistka orchestrů (např. České filharmonie, Chicago Sinfonietty, Amsterdam Sinfonietty, Israel Philharmonic Orchestra, MDR Symphonieorchester Leipzig či Tokyo Chamber Orchestra) zcestovala koncertní pódia celého světa.

 

ticketstream

 

 

POZOR! Soutěž o vstupenky!

Na portálu kulturissimo.cz máte možnost vyhrát 2x dvě vstupenky na tento březnový koncert festivalu Svátky hudby.  Stačí odpovědět na dvě soutěžní otázky:


1/  Soudobý hudební skladatel Arvo Pärt, jehož dílo bude také uvedeno v rámci tohoto koncertu, pochází z:
a/ Německa
b/ Estonska
c/ Švédska


2/ Kolik myslíte, že nám do redakce dorazí správných odpovědí na první otázku za dobu konání soutěže?Výherci  vstupenek se stanou ti dva soutěžící, kteří správně odpoví na první otázku a zároveň budou nejblíže se svým odhadem počtu správných odpovědí. Vstupenky budou pro výherce k vyzvednutí  21.3. před koncertem na pokladně v kostele Sv. Šimona a Judy. Každý ze dvou výherců získává 2 vstupenky.


Odpovědi zasílejte do 15. března  e–mailem na adresu info(zavinac)kulturissimo.cz a do předmětu zprávy uveďte „SOUTĚŽ – SVÁTKY HUDBY – BŘEZEN“. Výherce budeme kontaktovat e-mailem.Přejeme hodně štěstí!

 

Svou účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s uchováním Vaší e-mailové adresy v databázi portálu kulturissimo.cz pro účely rozesílání kulturních tipů a informací o dalších soutěžích o vstupenky i jiné ceny. Po obdržení prvního takového informačního e-mailu se z databáze budete mít možnost kdykoliv odhlásit.


Termín konání: 21.3.
zpět na titulní stránku... zpět na rubriku...