Tabook aneb táborská literární degustace začíná již zítra | kulturissimo.cz - Vaše lepší stránka. Ta kulturní


Kulturní portál s přehledem - hudba, výstavy, divadlo, film
Vaše lepší stránka. Ta kulturní.

zpět na titulní stránku...

zpět na rubriku...

Ostatní

Tabook aneb táborská literární degustace začíná již zítra

redakce | 30.9.2015

Již počtvrté se v Táboře schází svět literatury a přátel dobré knihy. Literární degustace, festival Tabook přivítá od 1. do 3. října na sedm desítek nakladatelů z domova i ze zahraničí. Hlavním místem letošního konání bude Sýpka Kotnov, ale také další místa na Starém Městě.

 

 

tabook-15-1
Zdroj: www.tabook.cz

Ústředními tématy letošního ročníku budou: Jiné Rusko, Komiks a historie, Neklidné okraje, Samizdat, 15 Baolet a jako vždy Obrazová kniha. Pro žáky základních i středních škol jsou připraveny speciální programy ve formě autorských čtení a výtvarných, literárních, či filmových dílen. V rámci tématu Samizdat nebude chybět ani speciální dílna samizdatová, kde si děti budou moci vyrobit vlastní samizdat za pomocí prostředků, které se k tomu kdysi používaly.

 

Festival zahájí ve čtvrtek 1. října v 18 hodin v Baobab Dílně Karol Sidon autorským čtením z dosud nevydané knihy Malý pan Talisman. Posléze se představí literární historik a kritik Martin C. Putna, a to literárně i hudebně. V rámci tématu Jiné Rusko pohovoří o knize Z obrazů kulturních dějin ruské religiozity. Na jeho vystoupení naváže početná ruská výprava v pestrém složení: básníci, filozof, nakladatel, knihkupec a zástupce šéfredaktora opozičního deníku. Bude se debatovat o krizi ruské kultury a politiky – jedinečná příležitost zažít Rusko, jak ho opravdu neznáte.

 

 

tabook-15-2
Zdroj: www.tabook.cz

 

 

Tabook potrvá až do sobotního večera a jeho program bude opravdu bohatý – pro děti i dospělé. Návštěvníky čekají přednášky, besedy, debaty, autorská čtení, dětské akce, divadlo, hudba, výstavy, dílny a další zážitky. Doprovodný program pořádá i Městská knihovna v podobě semináře pro odbornou veřejnost, knihovnické snídaně, výstavy a mobilní knihovny přímo v areálu Sýpky. Vstup na festival je volný. Na vybrané akce (divadla, koncerty) je vstupné doporučené.

Podrobný program najdete vylepený na červených plakátech po městě a také na webu.


Termín konání: 1.10. - 3.10.
zpět na titulní stránku... zpět na rubriku...