Nováček na pražské divadelní scéně TEĎ! Divadlo chystá Ideální pár | kulturissimo.cz - Vaše lepší stránka. Ta kulturní


Kulturní portál s přehledem - hudba, výstavy, divadlo, film
Vaše lepší stránka. Ta kulturní.

zpět na titulní stránku...

zpět na rubriku...

Divadlo

Nováček na pražské divadelní scéně TEĎ! Divadlo chystá Ideální pár

redakce | 26.2.2014

Na pražskou scénu míří nová producentská skupina TEĎ! Divadlo. Její první inscenací bude hra Ideální pár v režii Adama Krause. V hlavních rolích se představí Kristýna Leichtová a Marek Adamczyk. Premiéra se uskuteční 5. března 2014 v Žižkovském divadle Járy Cimrmana.

 

 „Za vznikem TEĎ! Divadla stojí naše potřeba sdílet své myšlenky, emoce a vyprávět známé příběhy svým vlastním způsobem v tomto okamžiku. My vůbec nechceme dělat jiné divadlo, chceme dělat divadlo jinak, vrátit se k jeho principům. Chceme dát divákům možnost užít si přítomnost a pomíjivost divadla, a proto jsme si vybrali název TEĎ!,“ říká producent divadla Hanuš Jordan a dodává: „zároveň chceme dát mladým talentovaným lidem možnost ukázat se, zazářit a stát se hvězdami a věřím, že společnými silami to dokážeme.“

 

Ideální pár, zdroj: TEĎ! Divadlo
Ideální pár, zdroj: TEĎ! Divadlo


 

První inscenací, která vznikla v produkci Divadla TEĎ je hra Ideální pár od současné polské autorky Anny Burzyńské. I když v Polsku hra získala množství divadelních ocenění a dočkala se řady úspěšných inscenací v Polsku a Německu, či rozhlasových adaptací, v České republice se představí v divadelní premiéře.

 

„Jedná se o současnou tragikomedii ze života mladých úspěšných lidí, pro které je práce vším a názory jiných lidí jsou cennější než vlastní život. Tato hra vás přesvědčí o tom, že ani svět lidí, kterým na první pohled nic nechybí, není tak dokonalý, jak by se mohlo zdát,“ říká o hře producent Václav Blumentrit.

 

Režie se ujal herec a režisér Adam Kraus, který úspěšně inscenoval již několik činoherních titulů a v hlavních rolích se představí divadelní a televizní herci Kristýna Leichtová a Marek Adamczyk.

 

Ideální pár, zdroj: TEĎ! Divadlo
Ideální pár, zdroj: TEĎ! Divadlo

 

 

Ideální pár je současná tragikomedie o relativitě věcí, o umění lhát, (ne)schopnosti milovat a o tom, co už nejde vzít zpátky. Jsou dva, jsou mladí a mají tolik společného! Ona a on – na první pohled ideální pár. Alespoň to tak vypadá. Jenže pak je najednou všechno jinak. Lež je prozrazena, důvěra otřesena a naděje slábne. Máte všechno a za chvíli nemáte nic. Nezbývá, než se tomu všemu zasmát. Anebo se radši zabít?

 

„Ve vývoji úprav a zkoušení to teď vnímám jako hru o nekonečném nepochopení, míjení se, rozmařilosti, naivitě a neschopnosti postavit se problémům a sobě samotnému čelem. Z toho pak vyplývají i možné následky,“ říká režisér inscenace Adam Kraus a dodává: „také mě na tom baví, že čím jsou některé situace reálnější, tím působí absurdněji a více obráceně.“

 


Termín konání: od 5.3.
Kde: Žižkovské divadlo Járy Cimrmana
Adresa: Štítného 5, Praha 3
Další info: http://www.zdjc.cz/"
zpět na titulní stránku... zpět na rubriku...