Týden uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby v květnu již počtvrté | kulturissimo.cz - Vaše lepší stránka. Ta kulturní


Kulturní portál s přehledem - hudba, výstavy, divadlo, film
Vaše lepší stránka. Ta kulturní.

zpět na titulní stránku...

zpět na rubriku...

Ostatní

Týden uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby v květnu již počtvrté

redakce | 22.1.2016

Čtvrtý ročník Týdne uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby se bude konat 21. – 29. května 2016 po celé České republice.  Od 18. ledna 2016 se zájemci mohou přihlásit na webových stránkách www.amaterskatvorba.cz a zapojit se tak do celostátního projektu na podporu uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby.

 

 

tyden-amaterske-tvorby-16-1
Zdroj: www.amaterskatvorba.cz

 

 

V posledním květnovém týdnu ožije celá Česká republika stovkami amatérských představení, koncertů, výstav, performancí, workshopů a dalších kulturních akcí. V každém z minulých tří ročníků se k Týdnu přihlásilo kolem dvou stovek pořadatelů. Třetí ročník prokázal, že hlavní myšlenka projektu si získala stabilní spektrum příznivců, kteří se hlásí se svými akcemi ze všech krajů ČR, zároveň ale oslovuje nové a nové aktéry kulturního života.

 

„Odpověď na otázku, proč se Týden těší každoročně takovému zájmu, patrně není složitá. Obě části projektu, amatérské aktivity i umělecké vzdělávání, jsou pevně zakotveny v české kultuře. Početná síť základních uměleckých škol i množství amatérských uměleckých aktivit ve všech oborech jsou českým fenoménem. I kdyby termín Týdne nekopíroval vyhlášení světové organizace UNESCO, jsem přesvědčena, že bychom vždy našli dostatek zájemců. Přesto musím trvat na tom, že jde o pouhý vzorek jednoho týdne, a teprve když ho násobíme počtem týdnů v roce, může­me tyto aktivity kvantifikovat,“ dodala ředitelka pořádající organizace NIPOS Lenka Lázňovská.

 

 

tyden-amaterske-tvorby-16-2
Tváří letošního ročníku Týdne uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby se stala herečka Sabina Laurinová. Foto: Petr Novák. Zdroj: www.wikipedia.org

 

 

Tváří Týdne 2016 se stala herečka Sabina Laurinová. „Na amatérských představeních jsem vždy obdivovala upřímnou radost ze hry a jistou čistou autenticitu, kterou přináší pohled lidí, kteří mají svět divadla jako koníčka. Dnešní amatérská scéna je na vysoké úrovni a leckdy i velkou konkurencí profesionálnímu divadlu,“ vysvětlila Laurinová svůj vztah k amatérskému divadlu.

 

 


Termín konání: 21.5. - 29.5.
zpět na titulní stránku... zpět na rubriku...