První knižní soutěž roku 2016 je tu – zjistěte, jak je to s Uměním falzifikace | kulturissimo.cz - Vaše lepší stránka. Ta kulturní


Kulturní portál s přehledem - hudba, výstavy, divadlo, film
Vaše lepší stránka. Ta kulturní.

zpět na titulní stránku...

zpět na rubriku...

Výstavy

První knižní soutěž roku 2016 je tu – zjistěte, jak je to s Uměním falzifikace

SOUTĚŽ | redakce | 7.1.2016

Špatní umělci kopírují, dobří kradou.“ Tímto citátem uvozuje americký historik umění a spisovatel Noah Charney svoji knihu Umění falzifikace. Ne zcela jasná hranice mezi napodobováním a plagováním, kopírováním a krádeží je ústředním tématem, které jednotlivé kapitoly z ne příliš známé historie uměleckých falzifikátů propojuje a dodává tak tomuto mlhavému poli vědění, jež se rozprostírá mezi dějinami kriminalistiky a dějinami umění, specifičtější obrysy. (Celou naši recenzi si můžete přečíst zde.)

 

 

umeni-falzifikace-5
Zdroj: www.knihazlin.cz

 

 

Noah Charney (*1979), odborník na oblast trestných činů proti umění, se zabývá otázkami, jak a proč se nejrafinovanějším světovým podvodníkům – často šarmantním a ve svém oboru geniálním osobnostem – podařilo vodit za nos celý umělecký svět. Odhaluje triky a metody jejich práce a popisuje, jak byli nakonec dopadeni, ať to bylo díky precizní policejní práci či pomocí vědeckých metod nebo hrálo rozhodující roli obyčejné štěstí.

Nyní můžete získat jeden ze tří výtiskůknihy Umění falzifikace, stačí odpovědět na následující soutěžní otázku a mít štěstí při losování:

Kdo je autorem zmiňovaného výroku Špatní umělci kopírují, dobří kradou“?

 

 

Výherci se stanou ti tři soutěžící, kteří správně odpovědí na soutěžní otázku a budou vylosováni. Ceny výhercům zašleme poštou.

 

POZOR, JMÉNO VÝHERCE BUDE UVEŘEJNĚNO NA STRÁNCE S VÝSLEDKY SOUTĚŽÍ ZDE >>>

 

Odpovědi spolu se svým jménem a poštovní adresou zasílejte do 31. ledna 2016 e-mailem na adresu info(zavinac)kulturissimo.cz a do předmětu zprávy uveďteSOUTĚŽ – Umění falzifikace.  Výherce bude kontaktován e-mailem.

 

Přejeme hodně štěstí!

Svou účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s uchováním Vaší e-mailové adresy v databázi portálu kulturissimo.cz pro účely rozesílání kulturních tipů a informací o dalších soutěžích o vstupenky i jiné ceny. Po obdržení prvního takového informačního e-mailu se z databáze budete mít možnost kdykoliv odhlásit.

- 31.1.
zpět na titulní stránku... zpět na rubriku...