Kolečkova divadelní taškařice Vejce opět v Teatru NoD – vyhrajte vstupenky! | kulturissimo.cz - Vaše lepší stránka. Ta kulturní


Kulturní portál s přehledem - hudba, výstavy, divadlo, film
Vaše lepší stránka. Ta kulturní.

zpět na titulní stránku...

zpět na rubriku...

Divadlo

Kolečkova divadelní taškařice Vejce opět v Teatru NoD – vyhrajte vstupenky!

redakce | 20.5.2012

Teatro NoD / ROXY uvede koncem měsíce další reprízu inscenace Petra Kolečka Vejce. Hra, která byla původně napsána pro Vinohradské divadlo, nakonec našla svá domácí prkna začátkem této divadelní sezony právě zde.

 

Petr Kolečko - Vejce


„Hra Petra Kolečka Vejce trefně zapadá do naší experimentální dramaturgie. Bude to absurdní kaleidoskop podivných komunikací, vztahů a konfliktů v současném pachtění se po jistém řádu, vše v minimalistickém ražení. Divadlo NoD se také těší na skvělé obsazení: Ondřej Pavelka, Jana Stryková, Alena Štréblová a další.“ komentoval uvedení hry Adam Halaš, umělecký šéf Experimentálního prostoru ROXY/NoD.

 

Petr Kolečko - Vejce


Komedie, jejímž hlavním hrdinou je český vynálezce léku na rakovinu, je původně inspirována úspěchy české vědy. Nakonec se však jejím základním stavebním kamenem stává konflikt superúspěšného českého vědce ověnčeného Nobelovou cenou a zhýralého bývalého divadelního režiséra, který se objeví u sousedky na zahradě, protože ho tato žena přitahuje svými obrovskými úspěchy v pěstování kedlubnů. Žánrově se hra dá označit jako existenciální taškařice. Vzhledem k místu, kde se bude inscenace odehrávat – nekonvenční ROXY/NoD – a tvůrčímu týmu inscenace se dá očekávat dosti divoká jízda. Můžete se těšit na herecké výkony Ondřeje Pavelky, Petra Pěknice či Jany Strykové a Aleny Štréblové.

 POZOR! Soutěž o vstupenky!

Na portálu kulturissimo.cz máte možnost vyhrát dvě volné vstupenky na toto divadelní představení dne 28.5. v Teatru NoD. Stačí odpovědět na dvě soutěžní otázky:1/  Režisérem představení je:
a) Tomáš Svoboda
b) Jakub Špalek
c) Petr Novotný2/ Kolik myslíte, že nám do redakce dorazí správných odpovědí na první otázku za dobu konání soutěže?Výhercem vstupenek se stane ten soutěžící, který správně odpoví na první otázku a zároveň bude nejblíže se svým odhadem počtu správných odpovědí. Vstupenky budou pro výherce k vyzvednutí 28. května před představením na pokladně v Teatru NoD.


Odpovědi zasílejte do 26. května e-mailem na adresu info(zavinac)kulturissimo.cz a do předmětu zprávy uveďte „SOUTĚŽ – Vejce – Teatro NoD“. Výherce budeme kontaktovat e-mailem.

 

Přejeme hodně štěstí!Svou účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s uchováním Vaší e-mailové adresy v databázi portálu kulturissimo.cz pro účely rozesílání kulturních tipů a informací o dalších soutěžích o vstupenky i jiné ceny. Po obdržení prvního takového informačního e-mailu se z databáze budete mít možnost kdykoliv odhlásit.
Termín konání: 28.5.
Kde: Roxy / NoD - experimentární prostor
Adresa: Dlouhá 33, Praha 1
Další info: http://www.roxy.cz/
zpět na titulní stránku... zpět na rubriku...