VerTeDance chystá dva nové projekty | kulturissimo.cz - Vaše lepší stránka. Ta kulturní


Kulturní portál s přehledem - hudba, výstavy, divadlo, film
Vaše lepší stránka. Ta kulturní.

zpět na titulní stránku...

zpět na rubriku...

Divadlo

VerTeDance chystá dva nové projekty

redakce | 9.9.2015

Taneční soubor VerTeDance právě vstupuje do své dvanácté sezony. Mimo intenzivní evropské výjezdy s projektem Korekce, díky kterému je soubor čerstvým držitelem prestižního ocenění Herald Angel Award a nominace na Total Theatre Award ze skotského Edinburghu, připravuje soubor také dvě nové premiéry. Obě proběhnou v listopadu a obě s pozvanými tvůrci: v Divadle Archa se VerTeDance spojí s Jarem Viňarským, ve Studiu ALTA pak s Davidem Zambranem a již podruhé s kapelou Zrní. Na podzim se Korekce chystá do Dánska, Ruska, Slovenska, Španělska a Německa. V Praze je možné projekt vidět 20. září, 19. října a 25. listopadu v divadle PONEC. (Hru Korekce jsme recenzovali >>>zde.)

 

 

vertedance-novinky-2015
VerTeDance. Foto: Vojta Brtnický

 

 

V mezičase připravují VerTeDance hned dvě nové premiéry. Prvního a druhého listopadu proběhne premiéra projektu Chybění, který pro VerTeDance tvoří choreograf a držitel prestižní Bessie Award Jaro Viňarský. Projekt volně navazuje na předchozí práce VerTeDance v Divadle Archa a tentokrát se zaobírá tím, jak přítomnost člověka s hendikepem ovlivňuje okolí. „Kolik toho může chybět, aby něco zůstalo?“, ptají se tvůrci. Odpověď možná dostaneme 1. a 2. listopadu v Divadle Archa.

 

 


Korekce

 

 

Necelé tři týdny poté, 20. a 21. listopadu, představí VerTeDance nový projekt, pro který tentokrát přizvali improvizačního mága Davida Zambrana. Projekt pro čtyři tanečnice (Tereza Ondrová, Martina Hajdyla Lacová, Lucia Kašiarová a Bára Látalová) s pracovním názvem Ceviche bude opět naživo doprovázet kladenská kapela Zrní, která se souborem spolupracovala již na úspěšném představení Kolik váží vaše touha?. Premiéra i další pražské reprízy proběhnou ve Studiu ALTA.

 

Taneční skupina VerTeDance vznikla v roce 2004 jako trio tvořené tanečnicemi a choreografkami Veronikou Knytlovou a Terezou Ondrovou a světelným designérem Pavlem Kotlíkem. Za deset let existence vytvořili VerTeDance na dvě desítky projektů a spolupracovali s množstvím výrazných tanečních osobností české i zahraniční scény.

 

 

zpět na titulní stránku... zpět na rubriku...