Dnes v Brně začíná interaktivní výstava Vynálezci a vynálezy | kulturissimo.cz - Vaše lepší stránka. Ta kulturní


Kulturní portál s přehledem - hudba, výstavy, divadlo, film
Vaše lepší stránka. Ta kulturní.

zpět na titulní stránku...

zpět na rubriku...

Výstavy

Dnes v Brně začíná interaktivní výstava Vynálezci a vynálezy

redakce | TZ | 18.12.2012

Právě dnes, 18. prosince 2012, se v hlavní budově Technického muzea v Brně v Králově Poli otevírá nová výstava s názvem Vynálezci a vynálezy. Výstava  je společným projektem Národního muzea, Národního technického muzea a Technického muzea v Brně. Jako podobně úspěšný projekt Play, který byl v Brně představen v loňském roce, i tato výstava má tendenci překročit hranice regionu.


Víte, kdo vynalezl bleskosvod? A co je to dálník? Interaktivní projekt, který představuje významné i opomíjené vynálezce a objevitele s úzkou vazbou na české země, se zařadil mezi nejúspěšnější výstavní akce Národního muzea v nové budově. Úspěchy slavil také ziskem 1. místa v kategorii expozice na soutěžní přehlídce popularizace vědy SCIAP.  I to byly důvody, proč se výstava z Prahy přesunula také do Brna.

 

Vynalezci a vynalezy

 

Vynálezy a vynálezci prezentují pestré osudy více než dvaceti osobností, které po sobě zanechaly nesmazatelná díla světového či evropského významu v mnoha oborech lidské činnosti - v technice, lékařství, zemědělství, biologii, chemii, ale i v humanitních vědách. Na své si přijdou i milovníci kuriózních a absurdních výtvorů.  Některé vynálezy jsou vystaveny v originále, u jiných zase pomocí různých interaktivních modelů a her lze vyzkoušet princip, na kterém fungují.


Pro děti a zvídavé dospělé návštěvníky jsou připraveny životopisné komiksy třinácti osobností a hra na vědce, která má zprostředkovat život vynálezce a zakusit všechny nástrahy osudu, které vědci jeho bádání znepříjemňovaly, nebo naopak přispěly ke zdárnému konci. Součástí projektu je v Brně navíc interaktivní hra pro děti a dospělé Dobrodružství vědy, která vznikla ve spolupráci šesti zemí v rámci projektu Evropské unie, a která byla v krátké době představena v březnu 2011 právě v Technickém muzeu v Brně.


Termín konání: od 18.12.
Kde: Technické muzeum v Brně
Adresa: Purkyňova 105, Brno
Další info: http://www.technicalmuseum.cz/"
zpět na titulní stránku... zpět na rubriku...