Získejte s námi dva lístky na skvělý italský film Zázraky! | kulturissimo.cz - Vaše lepší stránka. Ta kulturní


Kulturní portál s přehledem - hudba, výstavy, divadlo, film
Vaše lepší stránka. Ta kulturní.

zpět na titulní stránku...

zpět na rubriku...

Film

Získejte s námi dva lístky na skvělý italský film Zázraky!

SOUTĚŽ | redakce | 27.8.2014

Film Zázraky italské režisérky mladé generace Alice Rohrwacherové, oceněný na festivalu v Cannes 2014, vypráví příběh dvanáctileté Gelsominy, která žije s rodiči a třemi mladšími sestrami na opuštěném statku kdesi v Umbrii na italském venkově. Otec drží rodinu stranou nástrah moderního světa a striktně prosazuje život v souladu s přírodou. Chov včel a výroba přírodního medu jsou pro rodinu jediným zdrojem obživy a točí se kolem nich veškerý život na statku. Pevné rodinné vazby podřízené praktickým činnostem jsou však narušeny natáčením televizní reality show „Zázraky venkova“, které poblázní celý kraj. Jistoty idealistického a poněkud despotického otce jsou zviklány poznáním, že milovaná dospívající dcerka se možná vydá jinými cestami, než jaké volil pro sebe a své nejbližší. Poetický snímek režisérky Alice Rohrwacherové o rozpadajícím se ideálním světě místy osciluje na hranici mezi realitou a snem. Okouzlil nejen publikum v Cannes, ale také na festivalu v Karlových Varech.

 

Zázraky
Foto: Aeorfilms


 

 

V recenzi k filmu Zázraky její autor Daniel Storch píše:  „Zázraky představují spíše citlivou impresi a velmi soustředěný, až dokumentární pohled do života lidí, kteří odmítli okovy městského života a nakonec za to museli zaplatit jistou cenu. Nikoli drakonickou, tento snímek se vyhýbá velikášským gestům, ale přesto splácejí daň, jež je přinejmenším dost vysoká na to, aby ze Zázraků mohla na člověka dopadnout poměrně solidní existenciální tíseň. Existence v jejich blízkosti je totiž tvrdá až běda a rozhodně neslibuje komfort ani šťastné dospívání prodchnuté naplněním velkých dětských tužeb.“ (Celou recenzi si můžete přečíst zde>>>.)

 

Pokud chcete získat dvě volné vstupenky na tento unikátní snímek, stačí zodpovědět naši soutěžní otázku:

Kterou cenu získal film Zázraky na letošním festivalu v Cannes? 

 

Výherce dvou volných vstupů  vylosujeme z došlých zpráv se správnými odpověďmi a bude si moci vybrat kino i čas, kdy se na Zázraky vypraví. 

 

Na výběr jsou kina v Praze (Aero, Bio Oko, Světozor), Brně (Scala) a Hradci Králové (Bio Central).

 

 

Odpovědi zasílejte do 3. září 2014  e-mailem na adresu info(zavinac)kulturissimo.cz a do předmětu zprávy uveďte „SOUTĚŽ – Zázraky“.

 

GRATULUJEME, VÍTĚZKOU SOUTĚŽE SE STÁVÁ: Eva Šnejdarová 

 

 

 

Svou účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s uchováním Vaší e-mailové adresy v databázi portálu kulturissimo.cz pro účely rozesílání kulturních tipů a informací o dalších soutěžích o vstupenky i jiné ceny. Po obdržení prvního takového informačního e-mailu se z databáze budete mít možnost kdykoliv odhlásit.

zpět na titulní stránku... zpět na rubriku...