V Hadivadle a na Flédě ožije vzpomínka na Lenku Zogatovou | kulturissimo.cz - Vaše lepší stránka. Ta kulturní


Kulturní portál s přehledem - hudba, výstavy, divadlo, film
Vaše lepší stránka. Ta kulturní.

zpět na titulní stránku...

zpět na rubriku...

Ostatní

V Hadivadle a na Flédě ožije vzpomínka na Lenku Zogatovou

redakce | 21.10.2015

Nedávno zesnulá výrazná osobnost brněnské kulturní scény Lenka Zogatová uměla svou energií spojovat lidi a její elán dopomohl vytvarovat současnou kulturní tvář Brna. Na tom se shodují desítky umělců, organizátorů a kolegů, jež měli čest s ní spolupracovat. Ti všichni se po delší době opět propojí 30. a 31. října u příležitosti nezapomenutelného večírku a vydání knihy Ochotnický kroužek, kterou Zogatová ještě před svou smrtí napsala. Dvoudenní akci s názvem All tomorrow‘s parties – Zogatce čest pořádá občanské sdružení Fléda ve spolupráci se stejnojmenným klubem. Na prknech brněnského Hadivadla a na Flédě se tak vystřídají desítky interpretů s koncertně-ochotnickou show plnou spikleneckých fórů a hudebních vzpomínek.

 

 

zogatce-cest-1
Zdroj: www.fleda.cz

 

 

Program posledního říjnového pátku a soboty dokazuje, jak široké rozpětí měla Zogatová v uměleckém světě. Propagovala slampoetry, byla nezávislou promotérkou a dokázala se vyznat ve spletitém světě undergroundu i v oficialitách jako jsou dotace a kulturní politika. Lenka působila na tolika místech a v tolika projektech, že je opravdu výjimečné, že s námi na Flédě strávila šest let. Z kolegyně se stala naši blízkou přítelkyní, a proto je nás milá příležitost, že můžeme hostit jeden ze dvou večerů věnovaných její osobě, vysvětluje Lukáš Stara, provozovatel klubu Fléda. Na klubovém večírku věnovaném Zogatce se sejde celkem osm kapel, jimž bude sekundovat další desítka hostů.

 

 

zogatce-cest-2
Ty Syčáci. Zdroj: www.fleda.cz

 

„Zogatka pomohla mnoha zúčastněným kapelám se vstupem na kulturní scénu, takže je přirozené, že velmi rádi zahrajeme na akci uspořádané na její počest,“ dodává Petr Zavadil za kapelu Ty Syčáci a doplňuje, že návštěvníci se na Flédě mohou těšit také na Čokovoko, Midilidi, Dunajskou vlnu, Bez ladu a skladu, Ještě jsme se nedohodli nebo Urband. Na počest Zogatové jako organizátorky české slampoetry ve stejný večer proběhne také slamová exhibice. Nechybět budou kolegové z Loutkového divadla Československo Marek Daniel a Štěpán Rusín, tentokrát jako pánské pěvecké sdružení extrémního folklóru Krása.

 

Sobotním koncertům na Flédě bude předcházet páteční setkání a křest knihy v Hadivadle. To se ponese v duchu spikleneckých fórů, improvizace i vzpomínek. „Popravdě řečeno, vůbec nevím, jaká konkrétní překvapení  si Ochotnický kroužek připraví. Dramaturgické schůzky probíhají velmi vášnivě, jsou plné nápadů a replik z jednotlivých představení, ale co z toho vzejde, to se sama nechám překvapit. Jisté je, že večírek bude nejen křtem Lenčiny knihy, ale také vzpomínkovým večerem na toto slavné divadelní uskupení,” vysvětluje předsedkyně o.s. Fléda Eva Petláková a dodává, že se diváci dočkají nejen promítání, ale i živých vystoupení nebo kapely Šoumeni z Duck baru. ,,Vzpomínat na Lenku nějak plánovaně nebudeme, tomu by se asi vysmála, ale i díky knize tam prostě bude,” uzavírá pozvání na All tomorrow´s parties Petláková.

 

 


Termín konání: 30.10. - 31.10.
zpět na titulní stránku... zpět na rubriku...